Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

8,5
163 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
04.11.2002
Europa:
08.11.2002
Polska:
14.01.2003
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
04.11.2002
Europa:
08.11.2002
Polska:
14.01.2003

Ratchet & Clank - opis gry

Ratchet & Clank to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2 w 2002 roku. Gra stała się hitem, dając początek serii liczącej wiele kolejnych części rozwijających uniwersum dwóch tytułowych bohaterów.

Gracz wciela się tu w antropomorficznego Ratcheta, przedstawiciela kosmicznej rasy Lombax, który przed rozpoczęciem przygody natyka się na małego robota Clanka. W wyniku tego spotkania Ratchet dowiaduje się, że niejaki Drek chce stworzyć planetę dla swojej rasy niszcząc przy okazji całą galaktykę. Bohaterowie postanawiają odszukać popularnego superbohatera kapitana Qwarka, by pomógł w tej wyjątkowej sytuacji, ale szybko okazuje się, że to na ich barki spadnie zadanie poradzenia sobie z nadchodzącym zagrożeniem.

Akcję w grze obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, choć możemy przełączyć się też na widok z oczu, który służy do rozglądania się po okolicy. Ratchet podróżuje po wielu zróżnicowanych lokacjach, kolekcjonując różne kosmiczne gadżety (łącznie jest tu ich aż 36), walcząc z przeciwnikami i skacząc po platformach.

Ratchet posiada na starcie dwie bronie. Są to OmniWrench 8000, który służy do walki na krótkie dystanse a także przydaje się do niszczenia różnych elementów otoczenia, oraz Bomb Glove, swego rodzaju granatnik. Z czasem, odwiedzając kolejne planety, ta lista jeszcze się wydłuża o kolejne cudaczne wynalazki.

Podczas rozgrywki istotne znaczenie ma zbieranie śrubek porozrzucanych po wszystkich odwiedzanych planszach. Dzięki nim możemy kupować nowe bronie i amunicję (odnajdowaną także w skrzyniach), a za dopłatą dostępne są również upgrade’y, którymi zwiększamy wytrzymałość Ratcheta, aby mógł przyjąć na siebie większą ilość ciosów (standardowo cztery).

Twórcy pomyśleli o różnych atrakcjach urozmaicających standardowe bieganie Ratchetem. W pewnych sytuacjach przejmiemy np. kontrolę nad Clankiem, który może dowodzić grupą robotów realizujących jego wytyczne. Co więcej, dorzucono też minigry pod postacią wyścigów poduszkowców (obligatoryjnych i opcjonalnych), otwierania zamków czy strzelanin w kosmosie.

Wideo - Ratchet & Clank

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych