Ape Escape 3

Ape Escape 3

6,8
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 -
PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
14.07.2005
Europa:
05.05.2006
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
14.07.2005
Europa:
05.05.2006

Ape Escape 3 - opis gry

Ape Escape 3 to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez należące do Sony Computer Entertainment Japan Studio. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 w 2005 roku. “Trójka” jest ostatnią główną odsłoną serii Ape Escape.

Po raz kolejny sprawcą problemów jest Specter, który używa hełmu podnoszącego inteligencję, by namówić doktora Tomokiego do realizacji jego planów. W rezultacie tworzą oni telewizję emitującą program wprowadzający widzów w trans. Ofiarami podstępu stają się nawet Spike, Jimmy i profesor znani z poprzednich części serii. Zmysły zachowuje raptem kilka osób, w tym Kei i Yumi, których zadaniem jest odwiedzić telewizyjne światy (nawiedzone domy, dżungla, wyścigi) i położyć kres planom osobliwego duetu.

Na bohaterów czeka tym razem 400 małp. Podobnie jak wcześniej, w polowaniach pomogą im rozmaite gadżety. Jest ich ogólnie mniej niż w poprzednich częściach, ale zamiast tego Kei i Yumi mogą zmieniać formę (w sumie osiem opcji) - przemienić się np. w wyprowadzającego potężne ciosy rycerza bądź biegającego po ścianach ninje. Małpy posiadły z kolei zdolność kradzieży przedmiotów, np. sieci. Jeśli nas w nią złapią, będziemy musieli rozpoczynać poziom od nowa.

Ciekawym dodatkiem jest obecność minigry na motywach Metal Gear Solid. Wcielając się w małpę wyposażoną w bananowy pistolet i ananasowe granaty musimy uratować Snake’a i jednocześnie zniszczyć specyficznego małpiego Metal Geara. Najlepiej, oczywiście, pozostając niezauważonym.

Ape Escape 3, podobnie jak poprzednie odsłony, zostało pozytywnie przyjęte przez graczy i media branżowe. “Trójka” była jednak ostatnią główną częścią serii (potem wychodziły już głównie party-games i tym podobne wynalazki). W 2010 roku zapowiedziano Ape Escape 4, jednak po trzech latach od tej informacji nie pojawiły się żadne dalsze wieści dotyczące gry.

Wideo - Ape Escape 3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych