Rayman Revolution

Rayman Revolution

7,9
28 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
22.12.2000
Europa:
22.12.2000
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
22.12.2000
Europa:
22.12.2000

Rayman Revolution - opis gry

Rayman Revolution to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Ubisoft na PlayStation 2. Revolution to rozbudowana wersja drugiej części przygód Raymana, która ukazała się wcześniej na kilku innych konsolach.

Jeśli chodzi o ogólne założenia, nie zmieniło się wiele. Akcja gry rozgrywa się w Glade of Dreams, świecie, który najeżdża armia robotów-piratów z kosmosu. Zadaniem głównego bohatera, czyli Raymana, jest odnalezienie 1000 części jądra planety, tzw. lums, które przebudzą jej strażnika Polokusa.

W przeciwieństwie do pierwszej części, która była scrollowaną platformówką, Rayman 2 to gra z w pełni trójwymiarowym światem. Gracz zalicza tu po kolei kolejne poziomy, walczy z robo-piratami, rozwiązuje zagadki i zbiera wspomniane lums. Zebranie odpowiedniej ilości tych ostatnich otwiera drogę do nowych części świata.

Umiejętności Raymana na początku są skromne, jednak z czasem się rozwijają. Jego główną bronią są pięści, którymi potrafi miotać orby, a te można dodatkowo naładować, aby siła ataku była większa. Do tego dochodzi strafe’owanie pozwalające unikać wrogich razów, a także możliwość użycia włosów do krótkotrwałego latania.

Podczas przygody nasz podopieczny jest zdany nie tylko na siebie. Do jego dyspozycji bywają również oddane niektóre elementy otoczenia, jak wybuchające beczki, duże pióra pozwalające pokonać niebezpieczne tereny czy rakiety dające dostęp do nowych lokacji.

Oprócz fabularnych poziomów dostępne są także bonusowe levele, które umożliwiają zdobycie różnych nagród poprzez uczestnictwo w time trialach.

Wersja Revolution doczekała się kilku dość znaczących dodatków. Ubisoft dołożył m.in. nowe poziomy, zmodyfikował niektóre stare, wrzucił nowe kawałki muzyczne, trzech nowych bossów i kilka innych rzeczy. W grze pojawia się boss z pierwszej (dwuwymiarowej) odsłony Raymana, niejaki Bzzit, zamiast jednej bazy wypadowej z portalami do kolejnych poziomów mamy trzy, a poza tym twórcy oddali nam do dyspozycji radar ułatwiający odnalezienie wspomnianych lums. Interesującą nowością jest voice-acting - możemy wybrać, czy chcemy słyszeć bohaterów mówiących ludzkim językiem, czy niezrozumiałym raymańskim. Minusem w stosunku do wersji chociażby z Dreamcasta jest framerate, który nie działa w 60 klatkach na sekundę.

Wideo - Rayman Revolution

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych