Onechanbara Origin

Onechanbara Origin

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
14.10.2020
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
14.10.2020

Onechanbara Origin - opis gry

Onechanbara Origin to gra akcji wyprodukowana przez studio Tamsoft i wydana przez D3Publisher. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PC. Był on rebootem serii Onechanbara, której korzenie sięgają czasów PS2.

Onechanbara Origin to reboot serii Onechanbara, której pierwsze odsłony ukazały się jeszcze na PlayStation 2. Konkretnie rzecz biorąc, produkcja Tamsoft opowiada historie przedstawione w pierwszych dwóch częściach serii, choć jednocześnie sporo w nich zmienia. Akcja rozgrywa się w Tokyo w dalszej przyszłości, kiedy świat został zdziesiątkowany przez inwazję zombie. Fabuła kręci się wokół dwóch sióstr mających tego samego ojca, ale inne matki. Starsza siostra, Aya, próbuje odszukać młodszą, swoją jedyną krewną, młodsza, Saki, próbuje natomiast wskrzesić zmarłą matką przy pomocy starodawnych rytuałów. Rytuał ten, warto dodać, wymaga serca spokrewnionej osoby.

Podczas zmagań wcielamy się w Ayę, która szlachtuje niezliczone rzesze zombie przy użyciu swojej katany. W praniu Onechanbara przypomina tytuły studia PlatinumGames. Nasza podopieczna potrafi klecić efektowne combosy i wykonywać uniki, które po spełnieniu warunku -- tj. odskoczeniu przed wrażym atakiem w ostatniej chwili -- pozwalają na chwilę spowolnić czas. W Origin powraca ciekawy patent z mieczem pokrywającym się stopniowo krwią. Jeśli go w odpowiednim momencie nie ‘oczyścimy’, Aya będzie mieć coraz większe trudności w trakcie starć.

W grze pojawiają się poza tym inne mechaniki i rozwiązania, także te implementowano dopiero w późniejszych częściach, jak system parowania ciosów, kontrola nad kamerą, możliwość odpalenia specjalnego ataku po nabiciu wskaźnika ekstazy czy trans - trwający pewien czas stan, w trakcie którego znacząco rośnie potencjał bojowy bohaterki.

Co warto dodać, Onechanbara Origin ukazała się po angielsku, lecz przetłumaczona wersja gry trafiła tylko na rynki azjatyckie. 

Wideo - Onechanbara Origin

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper