A.O.T. 2: Final Battle

A.O.T. 2: Final Battle

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 8.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.07.2019
Europa:
05.07.2019
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.07.2019
Europa:
05.07.2019

A.O.T. 2: Final Battle - opis gry

A.O.T. 2: Final Battle to gra akcji wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo na komputery oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Tytuł powstał na podstawie popularnego serialu anime. Final Battle to rozbudowana o nową zawartość edycja A.O.T. 2.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją A.O.T.: Wings of Freedom, skupiając się na wydarzeniach przedstawionych w drugim i trzecim sezonie anime. Słowem, A.O.T. 2: Final Battle to dalszy ciąg przygód Erena Jaegera i jego towarzyszy broni, przy czym wspomnieć należy, że tym razem mamy możliwość stworzenia własnej postaci (nie dotyczy to jednak wydarzeń z trzeciego sezonu). Seria opowiada historię zmagań z wielkimi, humanoidalnymi istotami zwanymi tytanami, których egzystencja sprowadza się do pożerania ludzi. Ludzie ukrywali się za wysokimi murami swoich miast żyjąc we względnym bezpieczeństwie, lecz czas ten dobiega końca wraz z pojawieniem się wyjątkowo wielkiego tytana, który niszczy wrota oddzielające ludzkość od śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka bazuje na podobnych rozwiązaniach co pierwowzór, choć twórcy dodali też kilka nowych patentów. Przede wszystkim skupiamy się na szlachtowaniu tytanów, do czego używamy specjalnego urządzenia zwanego Three Dimensional Maneuver Gear, które pozwala błyskawicznie poruszać się walczącym w dowolnym kierunku (także gdy jesteśmy w powietrzu, choć w takich przypadkach potrzebujemy jakiegoś punktu zaczepienia). Ma to ogromne znaczenie, ponieważ, po pierwsze, wielu przeciwników jest od nas znacznie większych, a po drugie, jedynym słabym punktem tytanów jest ich kark. Jeśli nie zaatakujemy karku, rany przeciwników będą się regenerować. Nowością jest Alert Level. Jego poziom u przeciwnika rośnie wraz ze świadomością naszej obecności. Jeżeli dojdzie on do maksimum, tytan zacznie być wyjątkowo agresywny.

Rozgrywka podzielona jest na misje, które kręcą się wokół kilku schematów. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie pozwalające rozwijać zdolności podopiecznych. Ich potencjał można też zwiększać ekwipunkiem.

Nową atrakcją jest Daily Life Part, do której dostęp mamy w przerwie między misjami. Pozwala ona rozwijać relacje między postaciami. W grze zaimplementowano nawet wskaźnik mierzący zażyłość naszych stosunków z innymi. Jego poziom można zwiększyć inicjując rozmowy, wręczając prezenty czy pamiętając o urodzinach.

A.O.T. 2, podobnie jak pierwowzór, oferuje tryb multiplayer (nowością jest możliwość wspólnego przechodzenia fabuły). Do tego dochodzi też opcja, dzięki której można się wymieniać przedmiotami. 

Nowości

Edycja Final Battle oferuje szereg nowości względem standardowej "dwójki".

- Dodano nowe misje rozgrywające się w trakcie trzeciego sezonu anime. Wśród nich są także zadania opcjonalne - opowiadane w nich historie nie pojawiają się ani w mandze, ani w anime.
- Dodano nowy tryb Wall Reclamation Mode, w którym tworzymy oddział mający odbić terytoria z łap tytanów. Wraz z postępami relacje między postaciami się rozwijają, dzięki czemu odblokowujemy nowe scenki.
- Udostępniono nowe rodzaje uzbrojenia.

Posiadacze A.O.T. 2 mogą uzyskać dostęp do nowej zawartości kupując DLC.

Wideo - A.O.T. 2: Final Battle

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper