Metal Wolf Chaos XD

Metal Wolf Chaos XD

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
General Arcade
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
06.08.2019
Europa:
06.08.2019
Producent:
General Arcade
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
06.08.2019
Europa:
06.08.2019

Metal Wolf Chaos XD - opis gry

Metal Wolf Chaos XD to gra akcji wyprodukowana przez studio General Arcade i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on remasterem gry autorstwa From Software wydanej pierwotnie na Xboxa w 2004 roku.

Metal Wolf Chaos XD to zremasterowana edycja gry, która pierwotnie ukazała się w 2004 roku na Xboxie i nigdy oficjalnie nie została wydana poza Japonią. Założenia nie uległy zmianie.

Metal Wolf Chaos, jak można domyślić się z wprowadzenia, nie traktuje siebie nazbyt poważnie. W grze wcielamy się w prezydenta Stanów Zjednoczonych Michaela Wilsona, który zmaga się z nie lada kłopotami: terroryzmem, wzrastającymi cenami surowców i szalejącym bezrobociem. Wilson jest przez wiele osób oskarżany o doprowadzenie do tego stanu, co sprzyja buntowniczym postawom. Z tych nieciekawych dla niego okoliczności postanawia skorzystać wiceprezydent, który organizuje zamach stanu. W efekcie dotychczasowy przywódca państwa wylatuje z siodła, ale bynajmniej nie ma zamiaru się poddawać.

Pod względem rozgrywki Metal Wolf Chaos przypomina serię Armored Core tego samego developera, choć pewne akcenty tu i tam rozłożono inaczej. Gra podzielona jest na misje rozgrywające się w oddzielnych lokacjach. Zwykle polegają one na przedostaniu się z punktu A do punktu B, zniszczeniu jakiegoś obiektu należącego do nieprzyjaciela lub eskorcie. Czas poświęcić możemy także na zadania opcjonalne, jak ratowanie zakładników, co odblokowuje bonusową zawartość. Robot Wilsona dysponuje oczywiście rozmaitym uzbrojeniem. Posiada on w sumie osiem slotów na bronie - po cztery na każde ramię. Arsenał składa się z pistoletów, karabinów, strzelb, snajperek, wyrzutni rakiet, granatników, railgunów, miotaczy ognia itd. Dostęp do nowych broni musimy jednak najpierw zdobyć - w pierwszej kolejności trzeba zainwestować w badania, a w następnej kupić pożądany model. Łącznie jest ich ponad sto.

Kasę otrzymujemy po zakończeniu misji. Im pokaźniejsza zdobycz punktowa, tym więcej pieniędzy popłynie do naszych kieszeni. Do podkręcania wyników służą chainy, które nabijamy eliminując nieprzyjaciół w krótkim odstępie czasu.

Nowości

W edycji HD developer skupił się przede wszystkim na uwspółcześnieniu oprawy audio-video, choć zmiany poczyniono także  w dziedzinie gameplayu, czego przykładem jest zmodyfikowany system save'owania.

Wideo - Metal Wolf Chaos XD

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper