Metallic Child

Metallic Child

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
NS -
PC 7.5
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio HG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
16.09.2021
Europa:
16.09.2021
Producent:
Studio HG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
16.09.2021
Europa:
16.09.2021

Metallic Child - opis gry

Metallic Child to gra akcji wyprodukowana przez koreańskie Studio HG. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Metallic Child

Fabuła nie główną atrakcją produkcji Studio HG mając charakter raczej pretekstowy. Gra pozwala nam wejść w buty pewnego streamera (choć niezupełnie), który odnajduje ledwie żywego androida o imieniu Rona. Rychło okazuje się, że jest to spotkanie dla losów ludzkości kluczowe. Okazuje się mianowicie, iż Rona ma złe siostry i matkę, a ta druga chce zniszczyć Ziemię przy użyciu swojego statku kosmicznego. Protagonista postanawia pokierować poczynaniami androida, by powstrzymać niecną intrygę.

Rozgrywka - Metallic Child

W Metallic Child przejmujemy kontrolę nad wspomnianą Roną, która przedziera się przez generowane proceduralnie dungeony walcząc z rzeszami nieprzyjaciół. Grę koreańskiego studia cechuje bardzo dynamiczny system walki. Nasza podopieczna posiada na podorędziu różne rodzaje uzbrojenia (z czasem zdobywa też nowe), a także kilka podstawowych umiejętności: atak słabszy, silniejszy, atak wymagający uprzedniego naładowania, chwyt oraz rzut.

Rozgrywka sprowadza się do przechodzenia kolejnych pomieszczeń, w których ścieramy się z falami nieprzyjaciół. Ci pozostawiają po sobie rdzenie mogące pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na potencjał bojowy bohaterki (rdzenie zaś można z czasem usprawniać), choć przed ich zgarnięciem tego nie wiemy. Poza tym tu i ówdzie trafiamy także na dyski, dzięki którym ulepszamy bronie, a także pozyskujemy przedmioty pozwalające modyfikować wygląd Rony.

Dungeon składa się z określonej liczby pięter, a na jego końcu czeka bossa - jedna z sióstr Rony. Oprócz tego w grze natknąć się możemy także ukryte pomieszczenia i opcjonalne wyzwania wydłużające żywotność zabawy. 

Wideo - Metallic Child

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper