The Yakuza Remastered Collection

The Yakuza Remastered Collection

9,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0
PS4 9.2
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
250 godzin
Premiery
Świat:
20.08.2019
Europa:
11.02.2020
Polska:
11.02.2020
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
250 godzin
Premiery
Świat:
20.08.2019
Europa:
11.02.2020
Polska:
11.02.2020

The Yakuza Remastered Collection - opis gry

The Yakuza Remastered Collection to składanka zawierająca trzy gry z serii Yakuza. Są to zremasterowane wersje Yakuzy 3, Yakuzy 4 i Yakuzy 5. Kolekcja ukazała się na PlayStation 4, PC i Xbox One. Za produkcję odpowiadało Ryu Ga Gotoku Studio.

Kolekcja zawiera trzy gry z serii Yakuza. Można ją było nabyć w wersji cyfrowej i pudełkowej. Ta pierwsza pojawiła się w sprzedaży już 20 sierpnia 2019 roku, lecz na początku oferowała tylko Yakuzę 3. Pozostałe tytuły udostępniano z czasem.

- gra dostępna od 20 sierpnia 2019 roku

Akcja trzeciej Yakuzy rozgrywa się niedługo po zakończeniu wydarzeń z „dwójki”. Kazuma Kiryu, były przywódca klanu Tojo, prowadzi sierociniec na Okinawie. Tymczasem w Tokyo postrzelony zostaje aktualny lider mafijnej rodziny, przyjaciel Kiryu, Daigo Dojima. Co najbardziej motywuje Kazumę do działania, to fakt, że człowiek, który ranił Daigo do złudzenia przypomina Shintaro Fumę - przybranego ojca głównego bohatera, który nie żyje od dobrych kilku lat. Aby wyjaśnić tę zagadkę, Kiryu tymczasowo opuszcza dzieci z sierocińca i wraca do Kamurocho, gdzie czeka go znacznie więcej niespodzianek.

Remaster nie wprowadza wiele nowego, skupiając się przede wszystkim na poprawie oprawy audiowizualnej. Gra działa w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Oprócz tego dodano także dwie nowe hostessy. W wersji zlokalizowanej przywrócono m.in. uprzednio wyciętą zawartość, jak mahjong, oraz poprawiono tłumaczenie.

- gra dostępna od 29 października 2019 roku

Akcja Yakuzy 4 rozpoczyna się niedługo po zakończeniu „trójki”. Po raz pierwszy w serii gracz śledzi losy czterech bohaterów. Są to: właściciel firmy Sky Finance Shun Akiyama, zbiegły więzień Taiga Saejima, uzależniony od hazardu Masayoshi Tanimura oraz główny bohater poprzednich części, prowadzący sierociniec na Okinawie Kazuma Kiryu. Fabuła, mimo że rozbita na cztery epizody, zazębia się w ostatnim akcie, a wspólnym motywem dla historii każdego bohatera jest postać tajemniczej kobiety, niejasna przeszłość uciekiniera Saejimy oraz grupa wysoko postawionych funkcjonariuszy policji, których podejrzana działalność zagraża mafijnej rodzinie Tojo.

- gra dostępna od 11 lutego 2020 roku

Yakuza 5 jest bezpośrednią kontynuacją “czwórki”, skupiając się tym razem na historii pięciu postaci. Są to znani z poprzednich części Kazuma Kiryu, Haruka, która wyprowadziła się z sierocińca na Okinawie i stara się robić karierę jako idolka, Shun Akiyama (rozkręcający nowy biznes) i Taiga Saejima (musiał zgolić włosy i odbywa karę 3 lat więzienia po wydarzeniach z poprzedniej części gry). Oprócz nich pojawia się też zupełnie nowa twarz: Tatsuo Shinada, były bejsbolista dożywotnio zdyskwalifikowany ze względu na "chorobę hazardową".

Wideo - The Yakuza Remastered Collection

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper