Marvel's Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2

8,4
99 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
20.10.2023
Europa:
20.10.2023
Polska:
20.10.2023
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
20.10.2023
Europa:
20.10.2023
Polska:
20.10.2023

Poradnik Marvel's Spider-Man 2

Spider-Man 2
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Spider-Man 2 - poradnik. Solucja, misje główne, poboczne, znajdźki, dzielnice, zdolności porady, trofea, walka
PS5

Recenzja redakcji

Spider-Man 2 recenzja
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Spider-Man 2 - recenzja gry. Pająków dwóch
PS5

Marvel's Spider-Man 2 - opis gry

Marvel's Spider-Man 2 to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS5.

Fabuła - Marvel's Spider-Man 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się dziewięć miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Spider-Man: Miles Morales. W Marvel’s Spider-Man 2 historię śledzimy z dwóch perspektyw: Petera Parkera i Milesa Moralesa. Punktem wyjścia dla niej jest przybycie do Nowego Jorku, Kravena, łowcy i lidera grupy najemników, który szuka tam nowego wyzwania. W grze pojawia się też jednak wielu innych bohaterów znanych z komiksów.

Rozgrywka - Marvel's Spider-Man 2

Największym gameplayowym novum w Marvel's Spider-Man 2 jest możliwość przełączania się między bohaterami. Teraz podróżując po Nowym Jorku możemy swobodnie zmienić postać, by następnie biegać po mieście drugą postacią, a wielokrotnie wykonując zadania poboczne miałem okazję podziwiać, jak drugi Pająk wpadał na chwilę, by mi po prostu pomóc. W samej opowieści nie brakuje misji, które musimy wykonywać w pojedynkę, a deweloperzy zadbali nawet o rozbudowane zadania poboczne dla wybranych bohaterów – w tej sytuacji Peter nie może pomagać Milesowi i odwrotnie. 

Oprócz questów fabularnych twórcy przygotowali również szereg aktywności pobocznych, takich jak robienie zdjęć, szukanie skrzynek, sprawdzanie lokalizacji Spider-Botów, odbijanie baz, niszczenie gniazd itd. 

Uczestniczenie w misjach jest istotne, ponieważ tak naprawdę skupiając się wyłącznie na głównym wątku nie mamy szans na odpowiednie rozbudowanie zdolności bohaterów. Twórcy w prosty sposób podeszli do tematu, ponieważ jeśli naprawdę chcemy korzystać ze wszystkich możliwości Petera oraz Milesa, musimy zboczyć z kursu i zainteresować się dodatkowymi wątkami. Podobnie zresztą wygląda temat fatałaszków – Insomniac Games ponownie przygotowało sporą garderobę dla obu postaci, ale chcąc uzupełnić swoją kolekcje o nowe stroje, musimy spędzać wolny czas na bieganiu i wykonywaniu następnych pobocznych zadań, by zdobywać części, żetony miejsca oraz żetony bohatera. 

Twórcy zamiast zmieniać mapę i oferować całkowicie nowy teren, postanowili go rozbudować – teraz mamy okazję nie tylko podróżować przez Manhattan, ale deweloperzy zapewnili także fragment Brooklynu i Queens. Okręgi nie zostały przeniesione do gry w całości, ale nawet w tej sytuacji łatwo docenić skalę, ponieważ teren jest ponownie bardzo duży. Mapa Spider-Mana 2 została znacząco rozbudowana, szybką podróż musimy odblokować, więc jak radzić sobie z wielkimi przestrzeniami? Peter Parker i Miles Morales od początku przygody mogą korzystać z siecioskrzydeł – urządzenie pozwala błyskawicznie przemieszczać się po wielkich terenach i często jest świetną opcją do eksploracji lokacji, w których nie znajdziemy wysokich budynków. Twórcy zadbali o specjalne bramki, które pozwalają nam nabierać odpowiedniej prędkości i dosłownie przelatywać przez wodę lub większe miejscówki – dzięki temu jeszcze szybciej docieramy do misji. Bohaterowie mogą oczywiście wykorzystywać swoje umiejętności do swobodnego bujania się za pomocą sieci po mieście i ponownie możemy poczuć wolność.

Walka ponownie opiera się na unikach – czasami musimy zareagować na lekki, inny razem na mocniejszy atak, a jednocześnie wyprowadzać swoje kombinacje, by za pomocą sieci błyskawicznie doskakiwać do przeciwników i wykorzystywać umiejętności oraz gadżety do tworzenia przemyślanych kombinacji.

Wideo - Marvel's Spider-Man 2

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper