Factorio

Factorio

9,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wube Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RTS,   Otwarty świat
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2020
Europa:
14.08.2020
Producent:
Wube Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RTS,   Otwarty świat
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2020
Europa:
14.08.2020

Factorio - opis gry

Factorio to niezależna gra strategiczna zrobiona przez dwóch Czechów. Tytuł wylądował w fazie Wczesnego dostępu w grudniu 2012 roku, a swojej pełnej wersji na PC doczekał się 14 sierpnia 2020 roku.

 

Akcja gry dzieje się na obcej planecie po katastrofie naszego statku. Głównym celem jest pozyskanie elementów z rozbitego okrętu, jego naprawa i wydostanie się z obcej planety. Jest to zadanie bardzo trudne i  aby tego dokonać musimy wydobywać zasoby naturalne znajdujące się na tej planecie i wynajdywać technologie, które pozwolą nam na bezpieczny powrót do domu.

Aby cokolwiek wydobyć potrzebujemy paliwa do zasilania, a mamy go 4 rodzaje (drewno - wystarczy posiadać siekierę, węgiel - prosta kopalnia zasilana choćby drewnem, ropa - kilka technologi szyb wiertniczy z dopływem wody i silosy na gromadzenie ropy, uran - do jego wydobywania potrzebujemy np kwasu siarkowego, który otrzymujemy w wyniku rektyfikacji ropy, poza tym potrzebna jest tam woda do chłodzenia jak i zasilanie do kopalni uranu).

Każda nowa technologia wymaga od nas rozbudowy naszej bazy i pozyskiwania coraz bardziej skomplikowanych pierwiastków, a co za tym idzie większej energii i zasobów. Przeszkadzać nam w tym będą rdzenni mieszkańcy planety (robale). W obronie przed nimi wykorzystamy działka maszynowe, jak i rakietowe lub możemy zrzucić na nie bombę atomową. Muzykę skomponował Daniel James Taylor.

Gra od 2012 roku znajdowała się we Wczesnym dostępie, a premierowa wersja zadebiutowała 14 sierpnia 2020 roku.

Wideo - Factorio

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych