Prison Architect

Prison Architect

6,4
18 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.6
PS4 6.7
XONE 5.0
X360 -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Introversion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
06.10.2015
Europa:
06.10.2015
Producent:
Introversion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
06.10.2015
Europa:
06.10.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Prison Architect (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.0
Recenzja: Prison Architect (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Prison Architect - opis gry

Prison Architect to gra strategiczna, w której gracz wciela się w naczelnika zarządzającego więzieniem. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 oraz Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało studio Introversion Software.

Prison Architect to oryginalna gra strategiczna pozwalająca nam się wcielić w osobę zarządzającą więzieniem. Rozgrywkę śledzimy z perspektywy lotu ptaka, a do wyboru mamy grafikę 2D lub 3D. Zarządzanie więzieniem stawia przed nami najróżniejsze wyzwania. Dla przykładu: budujemy cele i inne przybytki (jak pracownie czy kuchnie), zatrudniamy nowych ludzi (nie tylko strażników, ale też sprzątaczy i robotników), dbamy o finanse/budżet oraz więźniów, których potrzeby też trzeba mieć na względzie (żeby się nie zbuntowali). Nad więźniami nie mamy oczywiście bezpośredniej kontroli, ale możemy im wyznaczać harmonogram dnia. Co więcej, możemy też przyłożyć rękę do powstania programów, które przyczynią się do obniżenia wskaźnika recydywy.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Ten prawdopodobnie najważniejszy to tryb fabularny, w którym zarządzanie więzienia urozmaicane jest historiami dotyczącymi różnych osób: zarówno i więźniów, i pracowników. W jednej z nich poznajemy np. skazańca, który dostał wyrok śmierć za zabicie żony i jej kochanka. Wszystkie te historie są ze sobą luźno powiązane i opowiedziane w minimalistyczny sposób. Do tego dochodzi też Prison Architect, gdzie ciężką pracę naczelnika więzienia zaczynamy zupełnie od zera, oraz jeden tryb tryb, w którym możemy zatrudnić się jako naczelnik już istniejącego przybytku i mieć z głowy niektóre sprawy. Produkcja Introversion Software nie posiada multiplayera.

Wideo - Prison Architect

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper