Elliot Quest

Elliot Quest

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
PC 7.0
Wii U -
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ansimuz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.03.2015
Europa:
16.04.2015
Producent:
Ansimuz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.03.2015
Europa:
16.04.2015

Elliot Quest - opis gry

Elliot Quest to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne studio Ansimuz Games i wydana przez PlayEveryWare. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Wii U oraz 3DS.

Głównym bohaterem gry, jak zresztą sugeruje sam tytuł, jest niejaki Elliot, który pewnego dnia zaczyna tracić siły witalne, a do tego prześladują go koszmary. Z dnia na dzień staje się coraz słabszy, dlatego udaje się po radę do miejscowego mędrca. Jak się okazuje, na Elliota rzucono klątwę, która sprawia, że stopniowo przejmuje nad nim kontrolę demon o imieniu Satar. Musi więc on coś z tym zrobić. Decyduje się odnaleźć strażnika, który od lat chronił wyspę Urele przed zakusami Satara.

Produkcja Ansimuz Games posiada styl graficzny przywodzący na myśl gry ze sprzętów 8-bitowych. Rozgrywka z kolei inspiruje się takimi tytułami jak Zelda II: The Adventure of Link z NES-a. Twórcy niczego nam nie podpowiadają i nie prowadzą za rączkę, to my wybieramy drogę, jaką podążymy do celu. Zasadniczo na przejście czeka tu pięć dungeonów, do których dostęp mamy z poziomu ‘mapy świata’. Już podczas właściwych zmagań (czyli wyborze lokacji) gameplay przypomina natomiast klasyczne sidescrollery.

Elliot Quest inspiruje się też serią Metroid. Umiejętności głównego bohatera są z początku skromne (potrafi biegać, skakać, strzelać z łuku), lecz wraz z naszymi postępami ulega to zmianie. Po pierwsze, zyskujemy dostęp do zdolności przydających się podczas eksploracji, np. podwójnego skoku. Po drugie, po pokonaniu bossów na końcu dungeonów otrzymujemy też magiczne przedmioty, które umożliwiają np. strzelanie ognistymi kulami czy przemianę w tornado.

Gra posiada też elementy RPG. Pokonując przeciwników otrzymujemy doświadczenia, a po wbiciu na nowy level możemy inwestować w rozwój wybranych parametrów.

Elliot Quest można ukończyć w około dziesięć godzin.

Wideo - Elliot Quest

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper