The Sexy Brutale

The Sexy Brutale

7,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 6.8
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cavalier Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017
Producent:
Cavalier Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017

The Sexy Brutale - opis gry

The Sexy Brutale to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Cavalier Game Studios we współpracy z Tequila Works. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Koncept gry przywodzi na myśl "Dzień świstaka", bowiem akcja rozgrywa się na przestrzeni jednego, ciągle powtarzającego się dnia. Wcielamy się tutaj w podstarzałego duchownego, niejakiego Lafcadio Boone'a, który trafia do tajemniczej rezydencji należącej do równie tajemniczego arystokraty. W rezydencji odbywa się właśnie przedziwny bal, a jego gościom grozi śmiertelnie niebezpieczeństwo ze strony gospodarza i jego świty. Główny bohater musi uratować dziewięć osób i rozwikłać intrygę, do czego przyda mu się zdolność manipulowania czasem, którą pozyskał dzięki specjalnemu zegarkowi.

Boone, a my wraz z nim, musi wykonywać pracę detektywa: węszyć po wszystkich możliwych kątach, śledzić gości, podsłuchiwać ich, podglądać (przez dziurkę od klucza), zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły itd. W wyniku tych działań zdobywa on różne przydatne informacje, które można następnie wykorzystać po zresetowaniu czasu, a co z tym idzie uratować gościa lub gości. Co warto nadmienić, nasz podopieczny nie może po prostu ostrzec kogoś przed czyhającymi nań niebezpieczeństwem, ponieważ na maskę, którą nosi on balu, została rzucona klątwa i klątwa ta jednocześnie sprawia, że inne maski (gości) pałają żądzą mordu. Lafcadio musi więc zważać na innych. Wraz z postępami zdobywamy nowe maski, a to dostarczają nowych przydatnych mocy/umiejętności, jak np. wyostrzony słuch czy otwieranie zamkniętych zamków.

Jednym z autorów pomysłu jest Tom Lansdale, były długoletni pracownik studia Lionhead.

Wideo - The Sexy Brutale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper