Home

Home

7,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 6.3
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Benjamin Rivers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
14.04.2015
Europa:
15.04.2015
Producent:
Benjamin Rivers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
14.04.2015
Europa:
15.04.2015

Home - opis gry

Home to dwuwymiarowa gra przygodowa w konwencji horroru stworzona przez jedną osobę - Benjamina Riversa. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji najpierw na PC, a następnie został przeniesiony na inne platformy - urządzenia mobilne, PlayStation Vita i PlayStation 4.

Główny bohater gry budzi się pewnego razu w tajemniczym domu. Nie wie jak tam się znalazł, dlaczego tam się znalazł i kim był mężczyzna, na którego zwłoki natrafił. Home jest dwuwymiarową przygodówką. Rozgrywka jest bardzo prosta - nasz podopieczny może poruszać się w prawo, w lewo, używać swojej latarki i wchodzić w interakcję z rozmaitymi napotykanymi po drodze obiektami. Dzięki temu możemy zapoznać się z przydatnymi informacjami albo rozwiązać zagadki przygotowane przez twórcę, które odsłaniają tajemnicę tytułowego domostwa. W wersji na komputery osobiste gra w ogóle nie korzysta z myszy. Do grania wykorzystuje się tylko klawiaturę. Oprawa graficzna jest minimalistyczna, przywodząc na myśl produkcje z 8- i 16-bitowych sprzętów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przejście wątku fabularnego zajmuje mniej więcej godzinę. W tym czasie nie możemy zapisać stanu gry, co sprawia, iż musimy ją zaliczyć przy jednym podejściu. W trakcie zmagań nie uświadczymy żadnych cut-scenek przedstawiających fabułę, przeciwnie, to od nas zależy, jak połączymy ze sobą odkryte fakty. Co ciekawe, Home nie odpowiada na wszystkie pytania. Pole do interpretacji w kilku sprawach pozostawia grającemu. Ci, którzy sprostają wyzwaniu, mogą odwiedzić oficjalną stronę, gdzie można opublikować własną interpretację fabuły i zapoznać się przy okazji z domysłami innych graczy.

Wideo - Home

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper