Blaster Master Zero

Blaster Master Zero

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC 7.0
PS4 -
XONE -
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
09.03.2017
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
09.03.2017

Blaster Master Zero - opis gry

Blaster Master Zero to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Inti Creates. Tytuł ukazał się na 3DS-ie i Nintendo Switch - w obu przypadkach dostępny był w cyfrowej dystrybucji. Blaster Master Zero to remake Blaster Master z NES-a, gry nieistniejącego już studia Sunsoft.

Fabuła gry, co ciekawe, łączy elementy amerykańskiej i japońskiej wersji pierwowzoru. Głównym bohaterem jest tutaj Jason Frudnick, młody geniusz specjalizujący się w dziedzinie robotyki. Pewnego dnia odkrywa on tajemnicze stworzenie przypominające żabę, któremu daje na imię Fred i poddaje obserwacji. Niedługo potem w jego laboratorium dochodzi do incydentu. Pojawia się portal, do którego wskakuje Fred, a za nim Jason. Główny bohater w efekcie trafia do podziemnego świata, a konkretnie do jaskini, w której odnajduje nowoczesny pojazd bojowy SOPHIA III.

Dalsza część tekstu pod wideo

Unikalną cechą rozgrywki jest to, że składa się ona z dwóch integralnych części. Możemy więc prowadzić wspomniany pojazd albo -- jeśli sytuacja tego wymaga -- wejść w buty głównego bohatera. Zmienia się wówczas perspektywa. W przypadku pojazdu akcja jest scrollowana, natomiast gdy wcielamy się w Jasona kamera zawieszona jest nad nim, co przypomina trochę klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda.

Na uwagę zasługuje też patent z broniami (gdy znajdujemy się poza pojazdem). Te można upgrade’ować, ale odbywa się to trochę inaczej niż w innych grach. Tutaj mianowicie broń staje się słabsza jeśli przyjmiemy na klatę więcej obrażeń. W ten sposób tracimy dostęp do niektórych funkcji, np. miotacza płomieni.

Co warto też dodać, niektórych przeciwników nie da się sprzątnąć normalnymi środkami. Potrzebujemy do tego np. specjalnych przedmiotów, które mogą być umiejscowione gdzieś w świecie gry.

Wersja stworzona z myślą o Nintendo Switch oferuje kilka dodatków niedostępnych na 3DS-ie. Po pierwsze, jest to wsparcie HD Rumble. Po drugie, dostępny jest tryb multiplayer. Drugi gracz wspiera tego, który wciela się w Jasona, atakując przeciwników lub zrzucając mu różne przydatne przedmioty.

Wideo - Blaster Master Zero

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper