Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

7,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
23.10.2007
Europa:
18.01.2008
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
23.10.2007
Europa:
18.01.2008

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure - opis gry

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure jest grą przygodową z gatunku point’n’click wyprodukowaną i wydaną przez japońską firmę Capcom na konsolę Nintendo Wii. Quest for Barbaros' Treasure w momencie premiery spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów i graczy, otrzymując szereg branżowych nagród.

Fabuła gry opowiada o Zacku i jego małpce Wiki. Zack pragnie zostać największym piratem w historii i po czasie udaje się mu odnaleźć złotą czaszkę Barbadosa. Niedługo po tym odkryciu duet wyrusza w poszukiwaniu reszty skarbów z pewnej korsarskiej legendy. Rozgrywka w tytule żółto-niebieskich nie odbiega mocno od tego, do czego zdążyły przyzwyczaić graczy przygodówki point’n’click. Solą Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Gra dopuszcza metodę prób i błędów, tak więc mniej doświadczenie gracze, którzy nie potrafią rozwiązań łamigłowki od ręki, mogą bezstresowo podejmować kolejne próby bez konieczności sięgania po solucję. Postawione przed graczem wyzwania reprezentują jednak staroszkolny typ rozgrywki. Pod względem poziomu trudności, gra różni się od większości współczesnych produkcji, które zwracają się w stronę graczy niedzielnych, jakich na konsoli Wii przecież nie brakuje.

W Zack & Wiki gracz nie kieruje bohaterem bezpośrednio, lecz klika za pomocą wiilota na określone miejsce, przedmiot czy mechanizm. Nie jest to zabawa ciągła, lecz zestaw leveli, z których każdy jest upstrzony szeregiem zagadek prowadzących do skrzyni z fragmentem kośćca Barbadosa. Początkowe etapy są stosunkowo skromne pod względem rozbudowania, z czasem jednak zaczynają zaskakiwać grającego rozbudowaniem, oferując wielopoziomowe konstrukcje, momentami przedstawiające się niczym plansze z platformówki. Kluczem do sukcesu jest rozglądanie się wokół i niemierzenia wszystkich obiektów, z którymi można wejść w interakcję. W zabawie pomaga duża liczba przygotowanych przez dewelopera gadżetów - niektóre znajdujemy, inne trzeba zdobyć. Użycie dzwonka, w rolę którego wciela się małpa Wiki, zamienia w użyteczne przedmioty napotkanych przeciwników. Choć Zackiem nie kierujemy bezpośrednio, a jedynie wskazujemy mu, gdzie ma się udać, to nie raz gracz musi popisać się zręcznością.

Gra nie zaskakuje za to w temacie oprawy audiowizualnej. Grafika dobrze przedstawia uproszczony design obiektów i postaci, a levele mogą się podobać. Podział na kilka środowisk zapewnia duże zróżnicowane miejscówek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper