Tales of Monkey Island

Tales of Monkey Island

7,2
20 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PS3 7.4
Wii 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2009
Europa:
31.07.2009
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2009
Europa:
31.07.2009

Tales of Monkey Island - opis gry

Tales of Monkey Island to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Telltale Games i wydana w dystrybucji cyfrowej przez LucasArts na komputery osobiste oraz na konsole PlayStation 3 i Wii. Tytuł był piątą częścią serii Monkey Island.

Tales of Monkey Island to piąta odsłona przygód gapowatego pirata Guybrusha Threepwooda, który pomimo swojej dobroduszności często ładuje się w kłopoty. Tym razem jest zresztą podobnie. Źródłem problemów dla sympatycznego pirata jest ponownie jego arcywróg, demoniczny LeChuck. LeChuck porywa tym razem żonę głównego bohatera, Elaine, byłą gubernatorkę Tri-Island Area, w której jest nieszczęśliwie zakochany. Guybrush oczywiście rusza jej na ratunek zabierając z sobą przeklęty miecz Kaflu mogący raz na dobre wysłać LeChucka na tamten świat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak poprzednie części cyklu, Tales of Monkey Island to dość standardowa gra przygodowa. Rozgrywka skupia się na eksploracji oraz rozwiązywaniu przeróżnych łamigłówek najczęściej wymagających użycia znalezionych przedmiotów w odpowiednich miejscach. W zadaniu tym pomaga inwentarz, do którego ma dostęp nasz podopieczny.

Gra ukazała się w odcinkach (po wypuszczeniu wszystkich dostępny był także ‘zestaw’ oferujący całość). Jedna odcinek może trwać mniej więcej trzy, cztery godziny w zależności od tego, jak idzie nam rozwiązywanie łamigłówek. W przypadku gdyby szło kiepsko, twórcy zaimplementowali system podpowiedzi (główny bohater nie może jednak zginąć ani nic z tych rzeczy).

Pierwszy epizod Tales of Monkey Island posiadał specjalną minigrę, w której biegaliśmy Guybrushem po labiryncie ze skarbami. Znaleziska można było potem wymieniać na nagrody i zniżki na oficjalnej stronie Telltale.

Wideo - Tales of Monkey Island

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper