Endless Ocean 2: Adventures of the Deep

Endless Ocean 2: Adventures of the Deep

7,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
05.02.2010
Polska:
05.02.2010
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
05.02.2010
Polska:
05.02.2010

Endless Ocean 2: Adventures of the Deep - opis gry

Endless Ocean 2: Adventures of the Deep to gra przygodowa wyprodukowana przez japońskie studio Arika i wydana przez Nintendo na Wii. Tytuł, podobnie jak pierwowzór, pozwalał nam się wcielić w nurka badającego głębiny morskie (i nie tylko morskie).

W odróżnieniu od pierwszej części w Endless Ocean 2 naszym zmaganiom towarzyszy wątek fabularny. Fabuła opowiada o poszukiwaniach przeklętej Pieśni Smoka, która otwiera drogę do nieprzebranych skarbów. Gracz tworzy tu na samym początku swojego avatara, a następnie jego postać zostaje zwerbowana przez firmę R&R Diving Service dając tym samym początek przygodzie i wielu innym atrakcjom.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie trwania wątku fabularnego zanurkujemy w dwunastu zbiornikach wodnych znajdujących się w różnych zakątkach świata. Sterowanie jest proste - Wiilotem wskazujemy miejsce w które chcemy popłynąć a następnie wciskamy B. Pomimo obecności fabuły twórcy nie poskąpili swobody - angażować można się w zadania fabularne oraz w rozmaite sidequesty. Do roboty jest całkiem sporo - możemy popływać z delfinem (a także tresować go), zbudować akwarium, zarządzać własną rafą, wyławiać skarby (a potem je sprzedawać), robić zdjęcia do magazynów (można je też zapisywać na karcie SC), pracować jako przewodnik w już odwiedzonych miejscach itd. Grze towarzyszy system osiągnięć, który wraz z postępami nagradza nas specjalnymi rangami.

Na naszej drodze napotkamy całą masę zwierząt - w Endless Ocean 2 jest ich wszystkich około tysiąca (niektóre groźne i wymagające użycia paralizatora). Znajdziemy tu wiele gatunków ryb, rekiny, delfiny, wieloryby, pingwiny, żółwie, różne ssaki, gady, a także pięćdziesiąt legendarnych stworzeń, których odkrycie wymaga już większych wysiłków.

Gra oferuje funkcje sieciowe. Gracze mogą tu nurkować razem, a nawet porozumiewać się między sobą, choć do tego potrzebny jest mikrofon Wii Speak sprzedawany oddzielnie.

Wideo - Endless Ocean 2: Adventures of the Deep

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper