Another Code: R - A Journey into Lost Memories

Another Code: R - A Journey into Lost Memories

7,0
10 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.02.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.02.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009

Another Code: R - A Journey into Lost Memories - opis gry

Another Code: R - A Journey into Lost Memories to japońska przygodówka wyprodukowana przez studio Cing i wydana przez Nintendo na Wii. Pierwsza część Another Code ukazała się na NDS-a, “R” to kontynuacja. Obie gry opowiadają jednak oddzielne historie.

Akcja ma miejsce dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Ashley ma 16 lat i aspiruje do bycia muzykiem. Jej ojciec, który objawił się po latach, chce naprawić fakt, że opuścił córkę, więc zaprasza ją do ośrodka wypoczynkowego w pobliżu Lake Juliet. Jak się jednak okazuje, z miejscem tym związanych jest kilka tajemnic, a sama bohaterka uświadamia sobie, że już tu kiedyś była, choć nie pamięta w jakich okolicznościach.

 

Zadaniem Ashley będzie odkryć tajemnice związane z Lake Juliet. Forma gry przypomina książkę - bohaterka podróżuje przez jej kolejne stronice, odkrywa nowe ślady i inne wskazówki zbliżające ją do celu. Podczas rozgrywki do sterowania używamy Wiilota, którym najeżdżamy na obiekty i postacie gdy chcemy wejść z nimi w jakąś interakcję. Poruszamy się natomiast klikając na strzałki znajdujące się z boku ekranu. Podobnie jak w poprzedniej części Another Code, do dyspozycji mamy DAS, urządzenie posiadające wiele interesujących funkcji (jedną z nich jest np. możliwość robienia zdjęć).

 

Rozgrywka skupia się na rozwiązywaniu zagadek, które wykorzystują funkcje kontrolera ruchowego, oraz konwersacjach z napotykanymi osobami. Wspomnianym aparatem możemy natomiast robić zdjęcia przydające się przy różnych okazjach. Narracja w produkcji Cing jest liniowa, co oznacza, że musimy realizować po kolei konkretne wytyczne, by popchnąć poczynania Ashley do przodu.

 

Another Code: R oceniano dobrze, jednak seria nie doczekała się kontynuacji. W planach była trzecia część, lecz bankructwo Cing uniemożliwiło jej dokończenie.

Wideo - Another Code: R - A Journey into Lost Memories

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper