Xeno Crisis

Xeno Crisis

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 9.0
PS4 8.0
XONE -
PS Vita -
DC -
SMD -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bitmap Bureau
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.10.2019
Europa:
28.10.2019
Producent:
Bitmap Bureau
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.10.2019
Europa:
28.10.2019

Xeno Crisis - opis gry

Xeno Crisis to strzelanina w stylu retro wyprodukowana przez niezależne studio Bitmap Bureau. Tytuł ukazał się na różnych sprzętach, m.in. komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Dreamcast, Mega Drive i PS Vita. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter. 

Rozgrywka - Xeno Crisis

Dalsza część tekstu pod wideo

Xeno Crisis to, jak twierdzą twórcy, połączenie Smash TV z Contrą. W grze wcielamy się w żołnierza, którego zadaniem jest dać odpór kosmitom, którzy zaatakowali Ziemię. Podczas rozgrywki akcję przedstawia kamera zawieszona nad naszym podopiecznym. Odwiedzając kolejne pomieszczenia, musimy eliminować spotykanych tam nieprzyjaciół. Liczba amunicji jest ograniczona, a o stanie zdrowia informuje liczba serduszek widoczna po lewej stronie ekranu. Jeśli ich licznik dojdzie do zera, tracimy życie.

Outpost 88, miejsce, gdzie toczy się akcja gry, składa się z siedmiu głównych lokacji, z kolei pomieszczenia w nich są generowane proceduralnie, co oznacza, że za każdym razem mamy do czynienia z innych ich układem. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów broni, które różnią się charakterystyką (ilość amunicji jest ograniczona), a zbierając pozostawiane przez pokonanych przeciwników nieśmiertelniki (pełniące funkcję tutejszej waluty) możemy je dodatkowo upgrade’ować, podobnie zresztą jak naszą postać, zwiększając jej wytrzymałość.

Podczas kampanii natkniemy się także na różne rodzaje nieprzyjaciół, w tym też oczywiście bossów. Większość można wyeliminować bez większych ceregieli, część natomiast wymaga zrealizowania odpowiedniej taktyki: zajścia z flanki, znalezienia słabego punktu, unikania kontaktu itd.

Xeno Crisis można ogrywać na dwóch stopniach trudności, choć zaznaczyć warto, że niezależnie od wyboru gra nie należy do łatwych. Twórcy udostępnili również tryb multiplayer dla dwóch osób w formie kooperacji. 

Wideo - Xeno Crisis

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper