Cotton Reboot!

Cotton Reboot!

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Success
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
25.02.2021
Europa:
20.07.2021
Producent:
Success
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
25.02.2021
Europa:
20.07.2021

Cotton Reboot! - opis gry

Cotton Reboot! to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana przez Success i wydana przez Beep. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Reboot! to remake gry, która pierwotnie ukazała się w Japonii na komputerach X68000.

Fabuła - Cotton Reboot!

Fabuła w Cotton Reboot!, podobnie jak w innych grach tego typu, odgrywa rolę czysto pretekstową. Akcja rozgrywa się w świecie opanowanym przez ciemność, jednak głównej bohaterce, wiedźmie Cotton, ten problem niespecjalnie spędza sen z powiek, nawet gdy spotkane przez nią wróżki błagają o ratunek. Chęci do działania Cotton nabiera, kiedy otrzymuje bardziej atrakcyjną propozycję: w nagrodę za udzielenie pomocy otrzyma swoje ulubione cukierki.

Rozgrywka - Cotton Reboot!

Pod względem rozgrywki Cotton Reboot! to dość tradycyjna scrollowana strzelanina. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad tytułową wiedźmą, która sunie przed siebie, eliminując rzesze pojawiających się na ekranie nieprzyjaciół (do dyspozycji ma zwykłe pociski, bomby i zaklęcia; korzystać da się też z pomocy wróżek, jeżeli zniszczymy posążki porozmieszczane na planszach). 

Ważną częścią zmagań jest ostrzeliwanie nie tylko naprzykrzających się wrogów, ale też kryształów. Jest ich kilka rodzajów (różnią się kolorami), pozwalając nam np. nabić mnożnik punktów lub zwiększyć siłę ataków. Nowością w wersji Reboot! są kryształy czarne pojawiające się po ostrzelaniu kryształów zwykłych. Dostarczają one potencjalnie wielkich zdobyczy punktowych, lecz można je też przypadkowo łatwo zniszczyć. 

Twórcy przygotowali dwa warianty rozgrywki: oryginalną wersję gry z X68000 i współczesną z poprawioną oprawą graficzną oraz paroma innymi modyfikacjami, jak szybszym tempem rozgrywki.

Wideo - Cotton Reboot!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper