Blazing Chrome

Blazing Chrome

8,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.3
PC 9.0
PS4 8.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Joymasher
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019
Producent:
Joymasher
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019

Blazing Chrome - opis gry

Blazing Chrome to strzelanina typu run and gun wyprodukowana przez brazylijskie studio Joymasher i wydana przez The Arcade Crew. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego twórcy inspirowali się seriami Contra i Metal Slug.

Produkcja brazylijskiego studia Joymasher garściami czerpie z klasycznych odsłon serii Contra. Podobnie jak w serii Konami także i tutaj fabuła nie stanowi głównej atrakcji. Założenia są proste. Jest wiek XXII, a nad światem kontrolę przejęły maszyny, które bezwzględnie eliminują ludzi. My przejmujemy tu kontrolę nad jednym z niedobitków (jest wśród nich również przeprogramowany robot), a naszym zadaniem jest stawić czoło wrogowi samemu lub w towarzystwie drugiej osoby. Początkowo mamy dostęp do dwóch grywalnych postaci, ale z czasem można odblokować kolejne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka, co oczywiste, mocno przypomina Contrę. Słowem, brniemy przed siebie zmagając się z coraz poważniejszymi siłami nieprzyjaciela. Poziom trudności nie należy do niskich, choć mamy możliwość wyboru stopnia trudności. Standardowo rozpoczynamy z karabinem maszynowym, ale w różnych miejscach możemy zgarnąć dopałkę zmieniającą tę podstawową broń na coś innego, np. granatnik. Co więcej, w nasze ręce wpaść też mogą inne rodzaje power-upów wpływających na potencjał bojowy postaci, jak chociażby osłona chroniąca przed obrażeniami czy dron atakujący ilekroć wciśniemy spust. 

W trakcie zmagań odwiedzimy pięć lokacji. Twórcy przygotowali zróżnicowane plansze, w trakcie których nie tylko brniemy w prawo. Jest też jazda pociągiem, sekcja z futurystycznymi motocyklami czy poziomy -- wzorem Contry -- zmieniające perspektywę.

Jednokrotne przejście gry pozwala nam odblokować nie tylko dwie dodatkowe postacie, ale też Mirror Mode i Hardcore Mode. 

Dostępne są sieciowe rankingi i tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja). Granie przez sieć z drugą osobą było jednak możliwe dopiero po premierze dzięki stosownej aktualizacji.

Wideo - Blazing Chrome

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper