Worms Battlegrounds

Worms Battlegrounds

6,7
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
XONE 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.05.2014
Europa:
30.05.2014
Polska:
30.05.2014
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.05.2014
Europa:
30.05.2014
Polska:
30.05.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Worms Battlegrounds
6.5
Recenzja gry: Worms Battlegrounds
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Worms Battlegrounds - opis gry

Worms Battlegrounds to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Team 17, twórców popularnego cyklu z wojującymi robalami w roli głównej. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz Xboxie One w 2014 roku.

Battlegrounds pod względem rozgrywki nie odbiega szczególnie od pozostałych odsłon, twórcy deklarowali jednak przed premierą, że jest to jedna z najbardziej rozbudowanych części serii. Zasady pozostały te same: do boju stają dwie ekipy robali walczące przy pomocy różnych mniej lub bardziej cudacznych broni. Celem jest albo całkowite wyeliminowanie przeciwnika, albo zdobycie przewagi i dotrwanie z nią do końca czasu. Standardowo batalie toczą się w systemie turowym - raz inicjatywę ma jedna ekipa, a po wykonaniu czynności pałeczkę przejmują jej oponenci.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Potyczki, tak jak w poprzednich częściach, rozgrywają się a dwuwymiarowych planszach ze zniszczalnym otoczeniem, które można wykorzystać do swoich strategicznych celów. Wszystkich broni w arsenale robali jest aż 65. Znajdziemy tu między innymi skrzydlatą małpę, mogącą latać po całym polu bitwy i zrzucać rozmaite obiekty, znany fanom cyklu święty granat, bombę wodną, betonowego osła czy teleporter pod postacią pistoletu umożliwiający przeniesienie się do miejsca, do którego sięga laserowy celownik. Część z tych zabawek wymaga oczywiście, by nauczyć się nimi dobrze posługiwać (np. wziąć pod uwagę trajektorię lotu pocisku).

 

W Battlegrounds pojawia się kilka zupełnie nowych oraz powracających patentów. Do tych drugich zaliczyć można powrót klanów i klas robali. Zupełnie nowy jest natomiast edytor pozwalający tworzyć mapy do rozgrywek offline i online. Co więcej, gra korzysta także z pewnych funkcji obu konsol. Na Xboxie One gracze mogą skorzystać z funkcji SmartGlass umożliwiającej śledzenie statystyk, a na PS4 swoją rolę odgrywa dioda Dual Shocka 4. Może ona kolorem informować o stanie zdrowia robala.

Wideo - Worms Battlegrounds

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper