Worms W.M.D

Worms W.M.D

7,7
35 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 8.3
PS4 7.7
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team17
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
23.08.2016
Europa:
26.08.2016
Polska:
26.08.2016
Producent:
Team17
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
23.08.2016
Europa:
26.08.2016
Polska:
26.08.2016

Recenzja redakcji

Worms W.M.D recenzja gry
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Worms W.M.D recenzja gry
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Worms W.M.D - opis gry

Worms W.M.D. to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Team17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One (wersja konsolowa dostępna była w pudełku). Gra uchodzi za duchowego spadkobiercę Worms Armageddon.

Zasady rozgrywki opierają się zasadniczo na tych samych zasadach co w poprzednich częściach, choć twórcy wprowadzili do formuły także trochę nowych rozwiązań. Naprzeciw siebie stają dwa oddziały robali, które walczą na śmierć i życie przy użyciu zróżnicowanego arsenału mniej lub bardziej cudacznych broni (jest ich tym razem łącznie ponad osiemdziesiąt). Batalie toczą się na dwuwymiarowych, w pełni dających się zniszczyć planszach. Są one przy tym turowe, to znaczy w trakcie naszej kolejki przejmujemy kontrolę nad jednym robalem. Kończy się ona po dokonaniu ataku, po upływie czasu lub wpadce typu zlecenie z większej wysokości. Tak jak w poprzednich częściach, robale giną natychmiast po wpadnięciu do wody.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowych atrakcji jest kilka. Po pierwsze, są to pojazdy. W trakcie zmagań nasi podopieczni mogą zasiąść za sterami czołgu tudzież helikoptera. Po drugie, robale mogą tym razem wchodzić do budynków, co pozwala im uchronić się przed ostrzałem nieprzyjaciela. Po trzecie, doszła możliwość korzystania z artylerii, a po czwarte - opcja upgrade’owania wyposażenia za pomocą znajdowanych tu i ówdzie skrzyń.

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Jest to kampania składająca się z trzydziestu misji, w których naszym zadaniem jest najczęściej wytrzebienie wszystkich nieprzyjaciół. Pewnym urozmaiceniem są jednak wytyczne opcjonalne, za które otrzymujemy punkty, a te z kolei możemy wydać na kupno przedmiotów o przeznaczeniu kosmetycznym. Kolekcjonować możemy również plakaty “Wanted”  odblokowujące dostęp do nowych wyzwań takich jak walka z bossem.

Poza tym dostępny jest też tryb treningowy dla tych, którzy czują potrzebę wdrożenia się w gameplay, oraz multiplayer dla maksymalnie sześciu osób.

Osoby zamawiające grę przed premierą w wydaniu All Stars mogli liczyć na bonusowe postacie i bronie z wielu popularnych gier takich jak Team Fortress 2, Saints Row IV, Goat Simulator, Payday 2, Rocket League czy Orcs Must Die.  

Wideo - Worms W.M.D

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper