PixelJunk Shooter Ultimate

PixelJunk Shooter Ultimate

6,7
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS4 6.7
PS Vita 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mode 7/Double Eleven
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.2014
Europa:
04.06.2014
Producent:
Mode 7/Double Eleven
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.2014
Europa:
04.06.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Pixel Junk Shooter Ultimate (PS4/PS Vita)
8.0
Recenzja: Pixel Junk Shooter Ultimate (PS4/PS Vita)
PS4

PixelJunk Shooter Ultimate - opis gry

PixelJunk Shooter Ultimate to składanka, którą tworzą dwie strzelanki stworzone przez niezależne studio Q-Games - są to PixelJunk Shooter i jego kontynuacja. Produkcja ukazała się w dystrybucji cyfrowej na PlayStation 4, PlayStation Vita i PC.

Tytuł gry/składanki może być nieco mylący. Produkcja Q-Games nie polega bowiem tylko na strzelaniu, ale także na rozwiązywaniu różnych problemów. Przede wszystkim jednak naszym zadaniem jest tutaj ratowanie naukowców uwięzionych pod powierzchnią ziemi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Istotną rolę odgrywa eksploracja oraz niekiedy także główkowanie. Używając broni zamontowanych w naszym statku możemy eliminować nieprzyjaciół oraz wpływać na otoczenie, co ma olbrzymie znaczenie dla rozgrywki. Na naszej drodze napotkamy skały, lód, kilka rodzajów cieczy itd. Ze wszystkim musimy się obchodzić we właściwy sposób. Przez skały można się przebić rakietami, lód roztapiamy lawą, lawę wygaszamy wodą, a gaz może wybuchnąć i wywołać tym samym reakcję łańcuchową demolującą wszystko wokół. Oczywiście nasz pojazd nie jest nietykalny i może ulec zniszczeniu, jeśli znajdzie się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze.

Obie część PixelJunk Shooter stanowią w składance spójną całość, tworząc de facto jedną kampanię. Żeby przejść do następnych etapów musimy, jak wspomnieliśmy, uratować pewną liczbę naukowców (możemy też zbierać różne inne znajdźki). Jeśli zbyt wielu zabiją potwory albo nasza nieuwaga, level należy powtórzyć. Gra, oprócz singlowej kampanii, posiada także multiplayer dla dwóch graczy, w którym jedna osoba stara się ratować naukowców, a druga jej w tym zadaniu przeszkadza.

Względem pierwowzoru gra nie zmieniła się wiele. Przede wszystkim poprawiono oprawę graficzną. PixelJunk Shooter Ultimate korzysta również z funkcji CrossPlay, co oznacza, że kupując ten tytuł raz będziemy mieli do niego dostęp z poziomu różnych platform.

Wideo - PixelJunk Shooter Ultimate

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper