Anomaly 2

Anomaly 2

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 4.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.09.2014
Europa:
17.09.2014
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.09.2014
Europa:
17.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Anomaly 2 (PS4)
8.0
Recenzja: Anomaly 2 (PS4)
PS4

Anomaly 2 - opis gry

Anomaly 2 to gra strategiczna wyprodukowana przez niezależne polskie 11 Bit Studios z myślą o komputerach oraz konsoli PlayStation 4. W tytule tym mamy do czynienia z odwróconą zasadą “tower defense” - zamiast się bowiem bronić, atakujemy.

Akcja dzieje się w nieco dalszej przyszłości. Sceną gry jest postapokaliptyczna rzeczywistość, świat, w którym ludzkość została zepchnięta do narożnika przez wrogo nastawionych obcych. Gracz wciela się tutaj w dowódcę konwoju, który musi spełnić stawiane przed nim wytyczne. Ostatecznym celem jest dotarcie w bezpieczne rejony Ziemi i przeprowadzenie stamtąd kontrofensywy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Druga część Anomaly jest bezpośrednią kontynuacją Warzone Earth, co sprawia, że nie tylko mamy tu do czynienia z ciągiem dalszym historii, ale także ze znanymi z pierwowzoru elementami rozgrywki. Gameplay, tak jak poprzednio, opiera się na trzech filarach. Po pierwsze, musimy ustalać trasę przemarszu naszych podkomendnych, po drugie, dbać o sprzęt (kupując nowy lub upgrade’ując stary) oraz formację, no i po trzecie - angażować się w bitwy z nieprzyjacielem. W takim przypadku przejmujemy kontrolę nad dowódcą i dyrygujemy resztą oddziału wydając rozkazy do ataku lub naprawienia uszkodzonych jednostek.

 

Gra przedstawia trzy ważne nowości względem “jedynki”. Pierwsza z nich to zdolność przemiany jednostki w mecha, który posiada inny wachlarz umiejętności oraz inne wady i zalety. Drugie novum wiąże się z lepszym uzbrojeniem wroga. Ma on tym razem do dyspozycji np. o wiele bardziej zróżnicowane rodzaje jednostek. Ostatnia nowość to dodanie multiplayera dla dwóch osób. Jeden gracz kieruje w nim konwojem, drugi zajmuje się natomiast odpieraniem ofensywy. Czyli - z jednej strony tower offense, z drugiej tower defense.

Wideo - Anomaly 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper