Smite

SMITE

7,5
21 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.1
PS4 7.0
XONE 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hi-Rez Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014
Producent:
Hi-Rez Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: SMITE: Battleground of the Gods (PS4)
9.0
Recenzja: SMITE: Battleground of the Gods (PS4)
PS4

SMITE - opis gry

Smite to gra akcji typu MOBA (produkcja nastawiona na wieloosobową sieciową rywalizację) wyprodukowana przez amerykańskie Hi-Rez Studios. Tytuł ukazał się na początku na komputery osobiste z systemem Windows, a następnie został przeniesiony na konsolę Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Smite to gra typu MOBA, w której rywalizujemy jako bóstwa. Naprzeciw siebie stają tu dwie ekipy składające się z co najmniej trzech lub najwyżej pięciu zawodników (w zależności od trybu). Na start gracze otrzymuje pewną ilość złota, za którą mogą kupować przedmioty pozwalające wpływać na cechy bogów. Podczas rozgrywki towarzyszą im jeszcze sługi, zwykłe mięso armatnie o niewielkiej sile ataku, ale przydające się przy różnych okazjach. Zasadniczo rzecz sprowadza się do tego, by zniszczyć ‘feniksy’ należące do nieprzyjaciela (należy przy tym uważać, bo potrafią one wykruszyć nasze siły) a na końcu uporać się z potężnym tytanem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru mamy przeróżnych bogów z wielu światowych panteonów - chińskiego, egipskiego, greckiego, hinduskiego, nordyckiego, majańskiego i rzymskiego. Dwóch graczy nie może jednak przy tym wybrać tego samego bóstwa. Wydarzenia obserwujemy dzięki kamerze umieszczonej za plecami podopiecznego, co odróżnia Smite od wielu innych gier z gatunku MOBA. Każde bóstwo posiada podczas rywalizacji jeden zwykły atak oraz cztery zaklęcia o różnym działaniu. Nasz podopieczny/podopieczna z czasem się również rozwija, dzięki czemu możliwe staje się usprawnianie zdolności. Poza tym możemy kupować dlań za złoto ekwipunek wpływający na parametry i niekiedy dostarczający umiejętności pasywnych pomagających w zmaganiach.

Smite oferuje różne wariacje wspomnianego na wstępie założenia. Jest to między innymi Conquest, główny tutejszy tryb, Assault, gdzie kontrolujemy losowo nam przyznane bóstwo, oblężenie, czyli Siege, oraz tzw “mecz dnia”, który pozwala rozegrać pojedynek na wyznaczonej mapie i na wyznaczonych odgórnie zasadach.

Wideo - SMITE

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper