World of Horror

World of Horror

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.7
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Panstasz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Horror
Premiery
Świat:
19.10.2022
Europa:
19.10.2022
Producent:
Panstasz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Horror
Premiery
Świat:
19.10.2022
Europa:
19.10.2022

World of Horror - opis gry

World of Horror to gra RPG inspirowana pracami H.P. Lovecrafta i Junjiego Ito wyprodukowana przez studio Panstasz i wydana przez Ysbryd Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Jak wspomniano na wstępie, gra inspirowana jest twórczością H.P. Lovecrafta i Junjiego ito. Akcja rozgrywa się w niewielkiej nadmorskiej miejscowości w Japonii w latach 80. XX wieku, w której mieszkańcy zaczynają stopniowo popadać w coraz większe szaleństwo. My wcielamy się tutaj w nielicznych śmiałków, którzy zachowują zdrowie psychiczne, a naszym zadaniem jest niedopuszczenie do powrotu przedwiecznego bóstwa.

Tytuł podzielony jest na ok. dwadzieścia ‘spraw,’ w trakcie których przejmujemy kontrolę nad różnymi postaciami odwiedzającymi inne lokacje. Pod względem rozgrywki i stylu prezentacji World of Horror przywodzi na myśl oldskulowe przygodówki z lat 80. Schemat w przypadku każdej ze spraw jest z grubsza podobny. Zaczynamy w bezpiecznym miejscu i otrzymujemy zadanie, jakie mamy wykonać. Gra daje nam pewną swobodę, jeśli chodzi o sposób działania. Przeczesując okolice możemy się natknąć na wiele losowych zdarzeń: znaleźć nową lokację, aktywować scenkę fabularną czy spotkać przeciwnika. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z turowymi starciami, podczas których jesteśmy w stanie korzystać z pięści, kopniaków lub wielu rodzajów broni (zwiększamy jednak wówczas ryzyko, że nie trafimy).

Bardzo ważną rolę odgrywa wskaźnik Doom. Możemy go w trakcie rozgrywki podwyższać (gdy jesteśmy np. świadkami jakiejś okropnej sceny lub przeczytamy nieodpowiednią książkę) lub obniżać (spalanie zwojów z ludzkiej skóry). Jeśli go wymaksujemy, może dojść do apokalipsy lub do walki, której nie będziemy w stanie wygrać. 

Wideo - World of Horror

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper