Remothered: Tormented Fathers

Remothered: Tormented Fathers

7,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.3
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormind Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
30.01.2018
Europa:
30.01.2018
Producent:
Stormind Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
30.01.2018
Europa:
30.01.2018

Remothered: Tormented Fathers - opis gry

Remothered: Tormented Fathers to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez Stormind Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Stormind Games czerpie garściami z takich tytułów jak Clock Tower, Project Zero/Fatal Zero czy nieco mniej znanego Haunting Ground. Opowieść koncentruje się na perypetiach 35-letniej dotkniętej dziwnym schorzeniem kobiety o imieniu Rosemary, która udaje się do rezydencji niejakiego Richarda Feltona, schorowanego bogacza, którego córka Celeste w tajemniczych okolicznościach zaginęła. Rosemary, z powodów nam początkowo nieznanych, zamierza odszukać Celeste i podejrzewa Feltona o morderstwo. Wkrótce sytuacja się komplikuje. Rosemary zostaje uwięziona w wielkim domostwie, a napędzany żądzą mordu właściciel posesji zaczyna na nią polować.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki nasza podopieczna musi regularnie uciekać przed próbującym ją zaciukać antagonistą. Podobnie jak w wielu innych horrorach tego typu, możliwości  samoobrony są ograniczone. Przez lwią część czasu raczej uciekamy i chowamy się w dogodnych miejscach, a nie walczymy, choć w niektórych sytuacjach istnieją możliwości stawienia oporu. W sytuacji gdy Felton złapie bohaterkę, należy uporać się z sekwencją QTE polegającą albo na szybkim wciskaniu przycisków, albo na utrzymaniu kursora w obrębie koła, które pojawia się wówczas na ekranie.

Stan gry zapisać można tylko w wyznaczonych miejscach - przy lustrach. Są one w stanie zregenerować zdrowie bohaterki, choć funkcja ta działa tylko raz, (po wszystkim lustro pęka).

W trakcie zmagań trafić możemy także na dokumenty i inne ‘znajdźki’ rzucającej więcej światła na fabułę, choć ich zbieranie nie jest obowiązkowe.

Wideo - Remothered: Tormented Fathers

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper