SaGa: Scarlet Grace

SaGa: Scarlet Grace

7,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 7.0
PS4 7.5
PS Vita 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.12.2016
Europa:
03.12.2019
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.12.2016
Europa:
03.12.2019

SaGa: Scarlet Grace - opis gry

SaGa: Scarlet Grace to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation Vita, a później trafił też na komputery i konsole PlayStation 4 i Switch. Była to pierwsza po czternastu latach zupełnie nowa odsłona serii SaGa.

SaGa: Scarlet Grace, podobnie jak wiele poprzednich części serii, pozwala nam się wcielić w jedną z kilku postaci. Początkowo mamy do czynienia z czwórką bohaterów, ale z czasem dochodzi ich więcej. Każda z nich ma swoją unikalną historię i motywacje. Wszystkie z nich spajają dziwne wydarzenia rozgrywające się w świecie, które zwiastują nadejście czegoś poważnego. Jest to np. Taria zajmująca się wyrobem ceramiki, której dzieła z jakiegoś powodu stają się ‘zniekształcone’, dlatego postanawia ona wyruszyć w świat aby znaleźć odpowiedź jaki jest tego powód. Jest to kat Balmaint poszukujący niejakiego Siegfreya, który przed śmiercią odgrażał się, że zmartwychwstanie siedem razy i sprowadzi na świat sprawiedliwość, oraz Leonard poszukujący legendarnego miasta Ai-Khanoum po słowach wypowiedzianych przez tajemniczą umierającą kobietę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra pozwala nam przeczesywać wielki świat i według twórców jest największą SaGą w historii, ale, co ciekawe, eksploracja ograniczona jest tylko do mapy świata. Inne lokacje występują w postaci statycznych obrazów. Struktura Scarlet Grace jest przy tym nieliniowa, tzn. w trakcie przygody podejmujemy decyzje wpływające na przebieg narracji.

System walki jest natomiast tradycyjny, turowy. W trakcie starć ważną rolę odgrywają formacje. Jeśli zaś chodzi o system rozwoju, to przypomina on poprzednie części. Nasi podopieczni rozwijają się w zależności od tego, jakich umiejętności używamy. Nowe zdolności otrzymujemy po zakończeniu starcia.

Wersje wydane na PS4, Switcha i PC, które ukazały się w późniejszym czasie, oferowały szereg nowych rzeczy, jak postacie i wydarzenia.

Wideo - SaGa: Scarlet Grace

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper