World War Zero: Iron Storm

World War Zero: Iron Storm

6,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.08.2004
Europa:
06.08.2004
Producent:
Rebellion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.08.2004
Europa:
06.08.2004

World War Zero: Iron Storm - opis gry

World War Zero: Iron Storm to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Rebellion Developments. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 2. Gra była udoskonaloną wersją Iron Storm wydanego wcześniej tylko na PC i ukazała się tylko w Europie.

Akcja World War Zero: Iron Storm rozgrywa się w alternatywnych latach 60. W uniwersum Iron Storm I wojna światowa nie dobiegła końca w 1918 roku. Przeciwnie, trwa nadal po pięćdziesięciu latach. Siły aliantów zmagają się w niej z imperium rosyjsko-mongolskim rządzonym przez barona Nikołaja Aleksandrowicza von Ugenberga, który na początku lat 20. Zdławił rewolucję bolszewików. Głównym bohaterem gry porucznik James Anderson, który wraz ze swoim oddziałem specjalnym zostaje wysłany na terytorium wroga, aby powstrzymać zapędy imperium przed stworzeniem niszczycielskiej broni atomowej, która może całkowicie odwrócić losy konfliktu.

Kampania składa się z szesnastu misji, w trakcie których odwiedzimy różne (zróżnicowane) miejscówki i które stawiają przed nami inne wytyczne. Unikalnym patentem Iron Storm jest to, że gra tworząc swój setting czerpie z kilku epok historycznych. Z jednej strony mamy więc obecność okopów i gazu musztardowego (jak podczas I WŚ), kiedy indziej pojawia się sprzęt charakterystyczny dla II WŚ, a w jeszcze innych przypadkach pojawiają się nieco bardziej współczesne wynalazki: helikoptery, komunikacja bezprzewodowa, satelity szpiegowskie itd. itp. Co warto dodać, nasz podopieczny nie jest szczególnie wytrzymały i może szybko kopnąć w kalendarz, zwłaszcza że nieprzyjaciela są od niego często lepiej uzbrojeni.

Wersja World War Zero różni się od pierwowzoru w kilku kwestiach. Pewne rzeczy zarówno do niej dodano, jak i z niej wyrzucono. Poprawiono trochę grafikę, zmodyfikowano projekt map i dorzucono kilka nowych broni, jak miotacz płomieni czy mini-gun. Z drugiej jednak strony wyrugowano opcję quick-save, niektóre cutsceny i widok z perspektywy trzeciej osoby.

Oprócz kampanii gra oferuje także multiplayer dla czterech osób.

Wideo - World War Zero: Iron Storm

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper