Medal of Honor: Vanguard

Medal of Honor: Vanguard

7,3
74 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.0
PS2 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.03.2007
Europa:
30.03.2007
Polska:
30.03.2007
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.03.2007
Europa:
30.03.2007
Polska:
30.03.2007

Medal of Honor: Vanguard - opis gry

Medal of Honor: Vanguard jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, wyprodukowaną przez studio Budcat Creations i wydaną przez firmę Electronic Arts w marcu 2007 roku na konsole PlayStation 2 oraz Nintendo Wii. Vanguard jest dziesiątą odsłoną serii MoH. Mimo iż Wii było wówczas nową konsolą, wersja na platformę Big N otrzymała słabsze recenzje niż edycja na sprzęt Sony.

W produkcji Budcat Creations gracz wciela się w role Franka Keegana, żołnierza 82. Dywizji Powietrzno-Desantowej Stanów Zjednoczonych. Dywizja nie posiada jednak żadnego doświadczenia bojowego, tylko trening. Jednak teraz, razem z innymi jednostkami, zostaje wysłana na front II wojny światowej. Celem jest oczywiście pomoc Europie w prowadzeniu wojny z państwami osi. Gra składa się z czterech większych kampanii, które z kolei dzielą się się na misje. Każda kampania rozpoczyna się skokiem z samolotu lub szybowca - gracz rozpoczyna walkę we Włoszech na Sycylii operacją Hasky, a kończymy przygodę w Varsity na terenie nazistowskich Niemiec. Misji w Vanguard jest stosunkowo niewiele, ale za to są w przyzwoity sposób rozbudowane. Można zdobywać zabudowania oraz kolejne domy mieszkalne, jak również bunkry, których później należy bronić z determinacją hieny. Keegana nie zatrzymują żadne drzwi czy nawet ściany, a gdy się pojawi czołg przeciwnika, postać jest w stanie go wysadzić. Głównymi zadaniami są także niszczenie dział przeciwlotniczych i wysadzanie mostów. Po każdej kampanii gracz obdarowywany jest medalami za osiągnięcia na placu boju.

 

Za wyposażenie Franka Keegana służy sześć rodzajów karabinów: trzy z arsenału aliantów, a także trzy ze strony nazistów. Ponadto do dyspozycji są również bazooka oraz ładunki wybuchowe, które pozwalają otwierać zamknięte drzwi. W grze istnieje możliwość dokonania upgrade’u broni, co jest nowością w tej serii. Ulepszyć można jednak tylko Thompsona oraz M1. Tą pierwszą o większy magazynek, drugą w lunetę z niewielkim przybliżeniem. Rozgrywka jest w swojej konstrukcji bardzo liniowa - podczas jej przechodzenia nie ma żadnej możliwości zmiany trasy ani wyboru metody przejścia etapu. Gracz w asyście kompanów przemierza liniowe i wąskie lokacje, faszerując ołowiem napotkanych oponentów. Co więcej, w czasie kolejnych misji musi leczyć nie tylko siebie, lecz także swoich towarzyszy. Deweloper ogromną wagę przywiązał do tego, by jego tytuł jak najwierniej odzwierciedlał rzeczywistość. Amerykańskie studio dokonało tej sztuki, dzięki czemu wojnę w Vanguard przedstawiono w bardzo sugestywny sposób.

 

Podstawową różnicą w wersji na Wii jest to, że do sterowania gracz wykorzystuje wiilota. Zarówno edycja na PlayStation 2, jak i na konsolę Nintendo posiada tryb zabawy wieloosobowej, jednak tylko na podzielonym ekranie.

Wideo - Medal of Honor: Vanguard

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper