Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus

7,8
243 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.8
PC 7.6
PS4 8.0
XONE 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MachineGames
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
27.10.2017
Europa:
27.10.2017
Polska:
27.10.2017
Producent:
MachineGames
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
27.10.2017
Europa:
27.10.2017
Polska:
27.10.2017

Recenzja redakcji

Wolfenstein II: The New Colossus - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Wolfenstein II: The New Colossus - recenzja gry
NS PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Wolfenstein II: The New Colossus - opis gry

Wolfenstein II: The New Colossus to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio MachineGames i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (w późniejszym czasie).

The New Colossus to bezpośrednia kontynuacja Wolfenstein: The New Order. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości (przedstawionej ze sporym przymrużeniem oka), na początku lat 60. XX wieku. Nazistowskie Niemcy wygrywają drugą wojnę światową i podbijają Stany Zjednoczone. Główny bohater, B.J. Blazkowicz, wraz ze swoimi towarzyszami trafia na terytorium okupowanego kraju, gdzie wraz z miejscowym ruchem oporu rozpoczynają przygotowania do drugiej amerykańskiej rewolucji i wykurzenia najeźdźcy. W tych zmaganiach Blazkowiczowi i reszcie przeszkadzać będzie przede wszystkim Frau Engel.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka nie uległa większym zmianom względem poprzedniej części. Nasz podopieczny potrafi walczyć wręcz, korzystać z różnych broni, materiałów wybuchowych, biegać, skakać, pływać itd. Może też eliminować przeciwników po cichu, dzięki czemu jest w stanie uniknąć potyczek z większą grupą nieprzyjaciół. Na uwagę zasługuje patent ze wskaźnikiem zdrowia, który czerpie z gier nowszych i starszych. Zdrowie regeneruje się tylko częściowo. Aby w pełni postawić na nogi Blazkowicza (gdy ten otrzyma zbyt dużo obrażeń), należy znaleźć apteczkę.

Podczas strzelanin możemy chować się za elementami otoczenia. Blazkowicz może korzystać z wielu rodzajów broni, zarówno tych bardziej ‘normalnych’ i przyziemnych, jak i cudacznych wynalazków niemieckiej myśli technicznej (w New Colossus nie ma ograniczeń co do tego, ile możemy ich mieć w ‘kieszeni’). Istnieje także możliwość dzierżenia dwóch spluw jednocześnie oraz upgrade’owania pukawek, np. poprzez nałożenie tłumika.

Co warto dodać, w prologu gra daje nam możliwość dokonania wyboru moralnego. Nasza decyzja wpływa potem w pewien sposób na bieg narracji.

The New Colossus nie posiada trybu wieloosobowego pod żadną postacią. Jak tłumaczyli twórcy, chcieli się oni skupić na stworzeniu możliwie jak najlepszej kampanii.

Wideo - Wolfenstein II: The New Colossus

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper