Amid Evil

Amid Evil

8,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Indefatigable
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
20.06.2019
Europa:
20.06.2019
Producent:
Indefatigable
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
20.06.2019
Europa:
20.06.2019

Amid Evil - opis gry

Amid Evil to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej wyprodukowana przez nowozelandzkie studio Indefatigable i wydana przez New Blood Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy. Fabuła nie pełni tu szczególnie istotnej roli. Jako bezimienny “Czempion” zdobywamy magiczny topór, którym musimy pokonać zło pleniące się na świecie, odwiedzając kilka oczekujących pomocy krain.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja nowozelandzkiego Indefatigable czerpie inspiracje garściami ze strzelanin FPP wydawanych w latach 90., takich jak Doom, Heretic, Hexen czy Quake. Podczas zmagań odwiedzamy siedem miejscówek (krain). W odróżnieniu od wielu współczesnych shooterów tutejsze lokacje są nieliniowe, sporej wielkości, z wijącymi się bez końca labiryntowymi korytarzami. Istotną rolę odgrywa eksploracja, zwłaszcza że niekiedy natrafimy na zamknięte przejścia wymagające posiadania klucza. Każda główna lokacja składa się z czterech mniejszych leveli, na końcu których ścieramy się z bossem. Co warto dodać, levele można przechodzić w dowolnej kolejności.

Nasz podopieczny do dyspozycji ma różne rodzaje uzbrojenia - nie tylko wspomniany topór, ale też kilka innych broni służących do atakowania nieprzyjaciół z dystansu. Potrzebują one jednak do działania many pełniącej funkcję tutejszej amunicji (a także trzeba je uprzednio odnaleźć). Oprócz tego Czempion jest również w stanie pozyskiwać dusze pokonanych wrogów. Jeśli uzbiera ich wystarczająco dużo, możemy wejść w specjalny stan określany jako “soul mode”. Nasze bronie otrzymują wówczas alternatywny tryb wystrzału, zaś postać staje się silniejsza.

Wraz z otrzymywanymi obrażeniami tracimy punkty zdrowia. Aby je zregenerować, potrzebujemy specjalnych orbów (zdrowie nie regeneruje się tutaj samo). Znaleźć możemy również dopałki zapewniające chwilową nieśmiertelność, umiejętność latania czy oświetlenie ciemnych pomieszczeń.

Oprócz singlowej kampanii Amid Evil oferuje też tryb Survival. 

Wideo - Amid Evil

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper