Wiedza to Potęga: Dekady

Wiedza to Potęga: Dekady

7,2
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wish Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
14.11.2018
Europa:
14.11.2018
Polska:
14.11.2018
Producent:
Wish Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
14.11.2018
Europa:
14.11.2018
Polska:
14.11.2018

Recenzja redakcji

Wiedza to Potęga: Dekady - recenzja gry. Forma utrzymana
8.0
Wiedza to Potęga: Dekady - recenzja gry. Forma utrzymana
PS4

Wiedza to Potęga: Dekady - opis gry

Wiedza To Potęga: Dekady to produkcja z gatunku party-game wyprodukowana przez Wish Studio i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Gra ukazała się na PlayStation 4 i korzystała z aplikacji PlayLink.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony, Wiedza To Potęga: Dekady to produkcja party-game wykonana w stylistyce teleturnieju telewizyjnego. Kontynuacja oferuje zupełnie nowy zestaw pytań - tym razem z dziedziny szeroko pojętej popkultury. Pytania zakresem obejmują cztery dekady - począwszy od lat 80. ubiegłego wieku, a skończywszy na bieżącej dekadzie. Tak samo jak poprzednik, produkcja Wish Studio nie korzysta z tradycyjnych kontrolerów, tylko ze specjalnej aplikacji PlayLink, którą instalujemy na urządzeniu przenośnym (smartfonie lub tablecie). Dzięki temu w zabawie uczestniczyć mogą nawet te osoby, które z grami nie mają zbyt wiele wspólnego.

Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania z różnych kategorii, przy czym należy to robić możliwie jak najszybciej, bo za szybko udzieloną odpowiedź otrzymujemy większą liczbę punktów. To nie wszystko. Po drodze można korzystać z zagrywek, które w ten lub inny sposób utrudniają życie rywalom. Taka przykładowa ‘dopałka’ może pokryć ekran urządzenia mazią, którą należy wytrzeć przed wskazaniem odpowiedzi, bądź skuć lodem naszą postać, co wiąże się z koniecznością kilkukrotnego wybrania odpowiedzi. W Dekadach pojawia się pięć zagrywek znanych z poprzedniej części oraz osiem zupełnie nowych.

Rozgrywka (teleturniej) wygląda podobnie jak w poprzedniku, składając się z określonej liczby rund, a całość wieńczy wspinaczka na piramidę wiedzy. Twórcy przygotowali nowe wyzwania, które pozwalają na niespotykane uprzednio sposoby wybierania, przesuwania, rozbijania i łączenia odpowiedzi. Nowością są nowe grywalne postacie.

Co warto dodać, na ścieżkę dźwiękową składają się największe przeboje minionych dekad, np. "International Bright Young Thing" od Jesus Jones.

Wideo - Wiedza to Potęga: Dekady

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper