Szymparty

Szymparty

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Napnok Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.11.2018
Europa:
14.11.2018
Polska:
14.11.2018
Producent:
Napnok Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.11.2018
Europa:
14.11.2018
Polska:
14.11.2018

Szymparty - opis gry

Szymparty (ang. Chimparty) to produkcja z gatunku party-game wyprodukowana przez NapNok Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i korzystał z aplikacji PlayLink pozwalającej używać smartfonów jako kontrolerów.

Szymparty to gra imprezowa stworzona z myślą o aplikacji PlayLink. Maksymalnie cztery osoby mogą uczestniczyć w rywalizacji, w której jako kontrolera używamy smartfonu z zainstalowaną na nim wspomnianą aplikacją. Sterowanie jest bardzo proste, dzięki czemu w zabawie na równych prawach mogą uczestniczyć także osoby, które nie mają z grami zbyt wiele wspólnego. 

Podstawowy tryb rozgrywki przywodzi na myśl popularną serię Mario Party autorstwa Nintendo. Nasz podopieczny wraz ze swoimi rywalami porusza się tu po planszy (przypominającą te z tradycyjnych gier planszowych), a ich nadrzędnym celem jest zdobycie złotego banana oraz nowej kanapy. W międzyczasie bierzemy udział w rozmaitych minigierkach, których twórcy przygotowali około dwudziestu. Są to dla przykładu wariacje na temat niektórych popularnych dyscyplin sportowych, jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, a także nieco bardziej wymyślne konkurencje (jedna z nich przypomina gry z gatunku endless runner). Sterowanie, jak wspomniano wyżej, nie powinno sprawiać większych problemów, ponieważ wszystko sprowadzania się do używania jednego ‘przycisku’.

Oprócz głównego wariantu zabawy Szymparty oferuje też kilka innych atrakcji. Jest to chociażby tryb losowy, czyli zbiór wielu przypadkowych gier bez żadnego wyjaśnienia i możliwości zrobienia pauzy, oraz swego rodzaju survival, gdzie gramy tak długo dopóki nie stracimy wszystkich gwiazdek.

Wraz z postępami otrzymujemy w nagrodę przedmioty, za pomocą których możemy modyfikować wygląd naszych szympansów. 

Wideo - Szymparty

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper