F-Zero X

F-Zero X

8,0
21 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
66.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.07.1998
Europa:
06.11.1998
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
66.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.07.1998
Europa:
06.11.1998

F-Zero X - opis gry

F-Zero X to gra wyścigowa, a konkretnie future-racer, wyprodukowana przez Nintendo EAD na konsolę Nintendo 64. Była to trzecia część serii F-Zero i zarazem pierwsza trójwymiarowa. Oprócz podstawowej wersji ukazała się także bardziej rozbudowana, ale nie opuściła ona granic Japonii.

F-Zero X to wyścigi z udziałem futurystycznych pojazdów rozwijających prędkości rzędu 1500km/h. Względem poprzednich części (pierwsza ukazała się na SNES-ie, druga dostępna była dla posiadaczy przystawki Satellaview) sporo się zmieniło. Przeskok w trójwymiar to jedno, ale nowa konsola dała możliwość tworzenia bardziej wymyślnych torów. Do lamusa odchodzą te stare, nudne, płaskie z pierwowzoru. Na nowych pełno jest atrakcji urozmaicających rywalizację - tuneli, pętli, wzniesień, rynien i innych cudów, jak przeszkody.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze do wyboru jest 26 pojazdów - każdy z odmiennymi parametrami i charakterystyką. Podczas wyścigu towarzyszy nam wskaźnik energii informujący o stanie maszyny. Kurczy się on, gdy wyrżniemy o przeciwnika lub przeszkodę. Jeśli stracimy całą energię, wypadamy z rywalizacji. Możemy ją jednak zregenerować przelatując przez pit zone. A żeby nie było, że jesteśmy bezbronni - sami również możemy atakować rywali 

 

F-Zero X posiada pięć różnych wariantów zabawy. Najważniejszy to Grand Prix, gdzie wybieramy jeden z dostępnych turniejów i bierzemy udział w zawodach z udziałem jeszcze 29 innych uczestników. Po wyścigu otrzymujemy pewną ilość punktów zależną od pozycji na mecie. Puchar wygrywamy, jeżeli zdobędziemy ich najwięcej w klasyfikacji generalnej.

 

Dalej jest Practice, czyli trening - wybieramy tu dowolny tor i możemy się na nim ścigać z 29 przeciwnikami. Time Trial to jazda na czas, Death Race polega na eliminowaniu konkurentów na specjalnym torze, a Vs. Battle to oczywiście multiplayer dla maksymalnie czterech osób. W tym ostatnim zaimplementowano ciekawe rozwiązanie - otóż gracz wycofujący się z wyścigu bierze udział w minigrze przypominającej jednorękiego bandytę. Jej wynik wpływa na pozostających w grze uczestników.

Wideo - F-Zero X

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper