Beetle Adventure Racing!

Beetle Adventure Racing!

7,9
12 oceny

Ocena wg platformy:

N64 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradigm Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.02.1999
Europa:
04.09.1999
Producent:
Paradigm Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.02.1999
Europa:
04.09.1999

Beetle Adventure Racing! - opis gry

Beetle Adventure Racing! to zręcznościowa gra wyścigowa z udziałem różnych modeli Volkswagena Beetle 2.0. Za jej produkcję odpowiadało Paradigm Entertainment, studio biorące udział przy tworzeniu Pilot Wings 64. Tytuł ukazał się na Nintendo 64 w 1999 roku.

Model jazdy w Beetle Adventure Racing nie sili się na realizm. Do wyboru otrzymujemy różne modele Volkswagena Beetle 2.0, którymi ścigamy się po sześciu malowniczo położonych trasach. Sześć to nie za dużo, ale poszczególne tory nie należą do najkrótszych - zwykle pokonanie jednego okrążenia zajmuje tu jakieś cztery minuty.

 

Każda trasa wypchana jest skrótami, niektóre odnaleźć łatwo (boczne uliczki), niektóre trudniej, np. spadając w przepaść możemy wylądować w jaskini. Podczas rywalizacji pomagają porozrzucane po torze (i w jego okolicach) power-upy dające naszemu samochodowi możliwość odpalenia boosta. Beetle Adventure Racing to zręcznościowa gra wyścigowa,  tak więc znaczenie mają tu efekciarskie poślizgi, choć auto trzyma się drogi w realistyczny sposób i czuć jego ciężar.

 

Dostępne w grze Paradigm tryby zabawy to między innymi pojedynczy wyścig, a także tutejsze danie głównie - Championship (mistrzostwa), w których rozgrywamy cały sezon ścigając się z siedmioma innymi rywalami. Wygrane nagradzane są nowymi bonusami. Zdobyć można chociażby samochód policyjny, który swoim sygnałem sprawia, że rywale zwalniają. Nie brakuje też innych atrakcji, jak np. cheatów dodatkowo uatrakcyjniających zawody w jakiś wymyślny sposób.

 

Jeśli chodzi o multiplayer, to oprócz zwyczajnych wyścigów do wyboru mamy też tryb Beetle Battle. Zmagają się w nim maksymalnie cztery osoby na dziewięciu specjalnych arenach. Zadaniem graczy jest zebrać sześć ikonek przypominających biedronkę, a następnie udać się z nimi do wyjścia. W trakcie zmagań używamy innych niż zwykle power-upów, jak rakiet czy osłon przed nimi chroniących. Czujność jest wskazana, bowiem ikonki można rywalowi podprowadzić.

 

Beetle Adventure Racing zgarniało w momencie premiery bardzo dobre noty. Recenzenci chwalili zwłaszcza wciągający gameplay i ładną oprawę graficzną. W planach była kontynuacja, ale prace nad nią przerwano.

Wideo - Beetle Adventure Racing!

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper