Warcraft III: Reign of Chaos

Warcraft III: Reign of Chaos

9,1
92 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.07.2002
Europa:
05.07.2002
Polska:
05.07.2002
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.07.2002
Europa:
05.07.2002
Polska:
05.07.2002

Warcraft III: Reign of Chaos - opis gry

Warcraft III: Reign of Chaos to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii stworzonej przez Blizzard Entertainment. Gra na rynku ukazała się 3 lipca 2002, a w Polsce 5 lipca 2002.

Warcraft 3 ponownie zabiera graczy do krainy Azeroth, która znowu stanie się krwawym polem walki i przyjdzie mu zmierzyć się z inwazją Płonącego Legionu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tym razem oprócz dobrze znanych nam z poprzednich części ras ludzi i orków będziemy mieli okazję poprowadził do boju nocne elfy i plagę nieumarłych. Każda z ras posiadała zróżnicowane wojska i styl rozgrywki. W przeciwieństwie do gier strategicznych typu Command & Conquer, żeby wygrać nie wystarczy zalać przeciwnika czołgami. Niezwykle ważną rolę w Warcraft 3 pełnią bohaterowie. W kampanii będziemy mogli pokierować wieloma charyzmatycznymi i zapadającymi w pamięć osobistościami takimi jak Illidan Stormrage czy Arthas Menethil. 

Jak zwykle w przypadku gier od Blizzarda oprócz rozbudowanej kampanii na szczególną uwagę zasługuje tryb dla wielu graczy. Był na tyle udany, że Warcraft 3 stał się dyscypliną e-sportową. Na raz do walki mogło przystąpić nawet ośmiu graczy dzięki pośrednictwu platformy Battle.net. 

W grze nie zabrakło również rozbudowanego edytora, który pozwalał nie tylko na stworzenie mapy, ale również miedzy innymi skryptów dla jednostek czy zaklęć.

W 2003 gra doczekała się rozszerzenia zatytułowanego The Frozen Throne. Zarówno wersja podstawowa jak i dodatek doczekały się pełnej polonizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie.

Gra podobnie jak większość tytułów od Blizzarda do dziś cieszy się popularnością i grupą wiernych fanów. Powstało do niej wiele modyfikacji, z których najważniejszą jest Defense of the Ancients uznawana za prekursora gier z gatunku MOBA.

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper