Hired Guns

Hired Guns

8,7
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0
AMIGA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Hired Guns - opis gry

Hired Guns to gra RPG wyprodukowana przez studio DMA Design, twórców serii GTA, i wydana przez Psygnosis na komputery Amiga i PC. Tytuł wyróżniał się w swoim czasie innowacyjnym gameplayem, który pozwalał graczowi kontrolować cztery postacie jednocześnie.

Akcja rozgrywa się w roku 2712. Grupa najemników zostaje wysłana na planetę Graveyard, gdzie ma odbić zakładników. Na miejscu okazuje się jednak, że to tylko podpucha - w rzeczywistości nie ma żadnych zakładników, a najemnicy mają odgrywać role królików doświadczalnych walczących z istotami stworzonymi za pomocą manipulacji genetycznych.

 

Gra pozwala nam wybrać czterech spośród dwunastu najemników, którzy będą musieli przeżyć w niegościnnych warunkach. Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a grać możemy samemu lub w multiplayerze z trzema innymi osobami. W tym pierwszym przypadku kierujemy poczynaniami wszystkich czterech podopiecznych.

 

Najemnicy przeczesują trójwymiarowe lokacje mając do dyspozycji różne rodzaje broni palnej, miny, granaty oraz użyteczne akcesoria pomagające w zmaganiach. Jedno z nich to Psionic Amps, urządzenie mogące mieć rozmaity wpływ na otaczający nas świat, np. wytworzyć pod wodą obszar umożliwiający oddychanie. Postacie mają różną wytrzymałość, co oznacza, że nie mogą zbierać wszystkich napotkanych gratów - każdy ma swój limit. W Hired Guns, warto dodać, jest się z kim zmagać, dlatego odpowiedni dobór sprzętu bywa niezwykle istotny. Przeciwników cechuje zaawansowane jak na swoje czasy AI. Często nie dają złapać oddechu, podążając za naszymi podopiecznymi nawet po schodach, co w momencie wydania gry było sporym osiągnięciem.

 

Produkcja DMA posiada trzy tryby rozgrywki. Oprócz kampanii jest to także trening oraz Short Action, w którym czeka na nas kilkanaście wyzwań.

Wideo - Hired Guns

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper