Battle Squadron

Battle Squadron

7,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 8.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cope-Com
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
Cope-Com
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

Battle Squadron - opis gry

Battle Squadron to scrollowany shooter (tzw. shmup) wyprodukowany przez duńskie studio Cope-Com i wydany przez Innerprise Software między innymi na komputery Amiga oraz na konsolę Sega Mega Drive. Gra była duchową kontynuacją Hybris, wcześniejszej gry Duńczyków.

Akcja gry toczy się w dalszej przyszłość. Ludzkość jest w trakcie wojny z obcym imperium Barrax i ma wielkie szanse przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, oficerowie Lori Bergin i Barry Mayers, którzy wracali z ważnej misji, wpadają w pułapkę i zostają pojmani. Ich życie jest na wagę złota, bowiem posiadają cenne informacje które pozwolą pokonać Barrax raz na zawsze. W tej sytuacji naszym zadaniem jest odbić wspomnianą dwójkę podczas samobójczej misji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Battle Squadron to standardowy shmup z gatunku tych ‘wertykalnych’ (czyli tych, gdzie plansza przesuwa się z góry na dół). Grać możemy samemu lub ze znajomym w multiplayerze. Produkcja Duńczyków nie stara się wymyślać koła na nowo. W trakcie zmagań niszczymy rzesze nadciągających ze wszystkich stron przeciwników (wiele rodzajów), a każdy poziom wieńczy starcie z bossem często zapełniającym większą część ekranu. Zestrzelenie niektórych statków daje nam dostęp do power-upów, których twórcy przygotowali ponad dwadzieścia (‘fala magmy', lasery, kule energii itd.). Specjalną bronią w Battle Squadron są również bomby (tzw. Nova Bomb) ‘oczyszczające' wszystko, co znajdzie się w zasięgu naszego wzroku. Ich ilość jest jednak ograniczona.

Dla bardziej ambitnych (albo mniej cierpliwych) graczy przygotowano ustawienia umożliwiające zmianę poziomu trudności. Wpłynąć możemy na ilość przeciwników oraz na szybkość z jaką latają pociski.

Co warto dodać, na komputerach grać możemy przy pomocy myszy lub joysticka.

Wideo - Battle Squadron

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper