Fury of the Furries

Fury of the Furries

8,0
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
AMIGA 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Fury of the Furries - opis gry

Fury of the Furries to gra zręcznościowa z elementami logicznej wyprodukowana przez francuskie studio Kalisto i wydana przez Mindscape. Tytuł ukazał się na komputerach Amiga, PC (system DOS) i Mac. W 1994 roku Namco, korzystając z wykupionej licencji, zmodyfikowało produkcję Francuzów i stworzyło Pac-In-Time.

W grze wcielamy się w przedstawiciela rasy Tiny, małych futrzanych kulek. Po kosmicznej podróży ich grupa wraca do domu, by zobaczyć, że zaszły poważne zmiany - na gorsze. Niejaki Wicked One opanował krainę futrzaków i zamienił swoich poddanych w bezmózgie zombie za pomocą urządzenia zwanego “maszyną”. Zadanie ocalałych może być tylko jedno - pokonać tyrana.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Jako mały futrzak musimy przebrnąć przez osiem niebezpiecznych regionów: pustynię, lagunę, las, piramidę, góry, fabrykę, wioskę i zamek głównego złego. Każdy z tych ‘światów’ oferuje innego rodzaju atrakcje sprowadzające się nie tylko do rozgrywki, ale również oprawy audiowizualnej.

 

Każdy ze światów składa się z dziesięciu pomniejszych poziomów, w trakcie których musimy omijać przeszkody i inne przeszkadzajki. To, co wyróżnia produkcję Kalisto na tle większości dwuwymiarowych platformerów to możliwość transformacji podopiecznego. Do wyboru mamy cztery różne formy różniące się kolorami: żółtą, zieloną, czerwoną i niebieską. Żółta pozwala manipulować ogniem (co sprowadza się do umiejętności ciskania kulami ognistymi), czerwona przekopywać (/przegryzać) się przez niektóre elementy otoczenia, zielona daje możliwość używania lin, a niebieska pływania pod wodą i wystrzeliwania baniek umożliwiających eliminowanie przeciwników. Niektóre poziomy w dużym stopniu polegają na wykorzystaniu tych ‘mocy’ do rozwiązania prostych łamigłówek.

 

Na marginesie warto wspomnieć, że wiele poziomów inspiruje się dziełami popkultury. W grze uraczymy nawiązania do Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, Wojowniczych Żółwi Ninja, Donkey Konga, Batmana, Street Fightera i innych.

Wideo - Fury of the Furries

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper