WCW Mayhem

WCW Mayhem

5,8
10 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.7
N64 7.0
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.1999
Europa:
1999
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.1999
Europa:
1999

WCW Mayhem - opis gry

WCW Mayhem to gra traktująca o wrestlingu wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation, Nintendo 64 oraz Game Boy Color. Jego unikalną cechą były udostępniane przy różnych okazjach kody, które pozwalały odblokować dodatkową zawartość.

W grze otrzymujemy do wyboru ponad pięćdziesięciu odwzorowanych z przywiązaniem do detali wrestlerów popularnych w momencie wydania gry, ale oprócz tego WCW Mayhem oferuje też kreatora umożliwiającego stworzenie własnego zawodnika (zadecydować w tym przypadku możemy nie tylko o wyglądzie, ale też o umiejętnościach).

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja Electronic Arts, jak na swoje czasy, posiadała co najmniej kilka dość innowacyjnych patentów. Przede wszystkim w grze nie ma paska energii ani niczego podobnego. Zamiast tego mamy wskaźnik informujący o ‘passie’ zawodników. Jeśli będziemy wykonywać efekciarskie umiejętności i obijać przeciwnika szala zacznie się przechylać na naszą stronę, aż w końcu pojawi się możliwość pokonania rywala. Rozwiązanie to sprawia, iż walki mogą trwać bardzo krótko (np. niecałą minutę) lub bardzo długo.

 

Druga rzecz dotyczy sposobu wykonywania rzutów. W WCW Mayhem nie musimy się wyuczać umiejętności wrestlerów na pamięć. Po wciśnięciu stosownego przycisku i złapaniu rywala, możemy wklepać inne przyciski, by wykonać różnego rodzaju chwyty. Każdy jeden odpowiada za inną technikę. Po trzecie, starcia mogą odbywać się nie tylko na ringu, ale także poza nim.

 

Gra posiada sporo trybów oferujących różne atrakcje. Grać możemy w pojedynkę lub w multiplayu ze znajomymi (maksymalnie czterech graczy). Najważniejsze wyzwanie to Quest for the Best, podczas którego usiłujemy zdobyć tytuł mistrza świata. Warto też wspomnieć o patencie z kodami. Przez pewien czas po premierze WCW Mayhem na różnych stronach internetowych publikowane były specjalne kody odblokowujące dodatkową zawartość pod postacią eventów wzorujących się na tych z telewizji. Pomimo innowacyjności pomysłu szybko jednak z niego zrezygnowano.

Wideo - WCW Mayhem

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper