Kensei: Sacred Fist

Kensei: Sacred Fist

6,2
22 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
34.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.11.1998
Europa:
1998
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
34.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.11.1998
Europa:
1998

Kensei: Sacred Fist - opis gry

Kensei: Sacred Fist to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Konami na PlayStation w 1998 roku. W odróżnieniu od wielu innych ówczesnych reprezentantów tego samego gatunku, Kensei nigdy nie pojawiło się na automatach. Jednym z kompozytorów gry był Akira Yamaoka.

Na starcie gra daje nam do wyboru dziewięciu zawodników, a na odkrycie czeka jeszcze czternastu kolejnych. Każdy ma tu swoją historię i unikalny styl walki. W odróżnieniu od wielu innych bijatyk produkcja Konami stawia na realizm, co oznacza, że nie znajdziemy w Kensei wymyślnych postaci znanych z wielu innych konkurencyjnych tytułów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Większy realizm cechuje też system walki. Przyciskom podporządkowany jest cios ręką, nogą oraz obrona. Zawodnicy posiadają sporo umiejętności, a do tego dochodzą combosy oraz różne rodzaje rzutów. Tempo pojedynków jest raczej wolne. Mashowanie przycisków nie popłaca, gra bardziej wymaga byśmy znali charakterystykę/właściwości poszczególnych ataków, np. ich zasięg. Podobnie jak w Tekkenie, tu także nie brakuje sidestepów, chociaż w Kensei są one wyraźnie wolniejsze. Co do ‘obrony’ - zwyczajnego bloku nie uświadczymy. Zamiast tego jest unik, który przydaje się zwłaszcza do ucieczki przed combosami przeciwnika. Prawidłowo wykonany sprawia, że oponenta możemy mieć jak na widelcu.

 

Gra posiada kilka dość standardowych jak na bijatykę wariantów rozgrywki. Najważniejszy jest Arcade, w którym musimy stoczyć serię dziesięciu walk. Oprócz tego jest jeszcze Time Attack (próba wykręcenia jak najlepszego czasu), Survival (walczymy dopóki nie przegramy) oraz Training służący do szlifowania umiejętności. Po odblokowaniu wszystkich postaci możemy natomiast spróbować sił w wyścigowej minigierce, w której kontrolujemy wybraną postać i mashujemy “X”, by osiągnęła jak największą prędkość.

Wideo - Kensei: Sacred Fist

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper