Ultimate Fighting Championship

Ultimate Fighting Championship

5,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.0
DC 7.0
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
2001
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
2001

Ultimate Fighting Championship - opis gry

Ultimate Fighting Championship to gra sportowa traktująca o mieszanych sztukach walki. Tytuł został wydany na konsolach PlayStation, Dreamcast oraz Game Boy Color przez Crave Entertainment. Była to pierwsza oficjalna produkcja poświęcona tematyce UFC.

W grze, tak samo jak w zawodach z serii UFC, naprzeciw siebie stają zawodnicy posługujący się różnymi stylami walki. Począwszy chociażby od wrestlingu, poprzez boks, a skończywszy na judo. Łącznie jest ich tu ponad dwudziestu i są to nazwiska, które powinny być znane osobom interesującym się UFC na przełomie XX i XXI wieku.

 

Pomijając prawdziwych zawodników przeniesionych do gry mamy także możliwość stworzenia własnej postaci za pomocą standardowego edytora. Wybrać możemy nie tylko imię/nazwisko, ale także zadecydować o wyglądzie, umiejętnościach (trzy do wyboru) i parametrach.

 

Na pierwszy rzut oka Ultimate Fighting Championship przypomina zwykłe bijatyki, ale w rzeczywistości zasady są nieco inne. Każdemu zawodnikowi towarzyszy pasek informujący o stanie jego ‘zdrowia’. Wygrać musimy albo przez techniczny nokaut (czyli pozbawiając go całej ‘energii’) albo sprowadzić do parteru i użyć takich chwytów, które sprawią, że rywal podda się przed czasem. Pojedynek podzielony jest na rundy, pomiędzy którymi część energii ulega regeneracji.

 

W grze znajdziemy kilka wariantów rozgrywki. Ten najważniejszy to kariera, w trakcie której staramy się zdobyć tytuł mistrza UFC. Droga oczywiście nie jest prosta i na pewno nie uda nam się to z marszu, dlatego twórcy przygotowali możliwość stopniowego doskonalenia umiejętności podopiecznego. Oprócz tego wspomnieć też warto o survivalu, czyli serii niekończących się pojedynków trwających dopóki nie doznamy przegranej, oraz multiplayerze dla dwóch osób.

Wideo - Ultimate Fighting Championship

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper