WCW Nitro

WCW Nitro

4,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PSone 4.6
N64 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inland Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1997
Europa:
06.1998
Producent:
Inland Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1997
Europa:
06.1998

WCW Nitro - opis gry

WCW Nitro to gra traktująca o wrestlingu wyprodukowana przez Inland Productions i wydana przez THQ na PlayStation, Nintendo 64 oraz komputery osobiste. Tytuł bazuje na programie telewizyjnym o nazwie WCW Monday Nitro.

W grze otrzymujemy na starcie do wyboru szesnastu wrestlerów popularnych w momencie jej wydania. Są to m.in. Kevin Nash, Buff Bagwell oraz Hulk Hogan. Liczba nie powala na kolana w porównaniu do innych produkcji tego typu, lecz do podstawowego grona dochodzą później jeszcze bonusowi zawodnicy, i to dość oryginalni (jest ich w sumie 48). Za przykład może posłużyć chociażby Święty Mikołaj albo pracownicy THQ.

 

Każdy z podstawowych zawodników dostępnych w grze dysponuje umiejętnościami standardowymi (dostępnymi dla wszystkich) oraz specjalnymi, unikalnymi dla poszczególnych wrestlerów (po kilka na głowę). Ciosy wykonuje się wklepując odpowiednią kombinację klawiszy, czyli tak jak w bijatykach. Wybór jeśli chodzi o tryby nie jest zbyt szeroki. WCW Nitro oferuje Single Match, czyli szybki pojedynek bez żadnych dodatkowych ceregieli, Tag Team Match, starcie dwóch na dwóch (na PlayStation grać mogą dwie osoby, a na N64 cztery) oraz najważniejszy Tournament - seria walk, których wygranie pozwala zdobyć mistrzostwo. W Tournament możemy też odblokować bonusową zawartość.

 

Walki toczą się tylko na arenach. Nie ma możliwości (tak jak w niektórych konkurencyjnych grach) by naparzanka przeniosła się poza nią. O formie danego zawodnika informuje pasek energii, który kurczy się po przyjęciu obrażeń. By wygrać należy tak osłabić rywala, żeby dało się go przygwoździć na czas odliczania przez sędziego. Zawody relacjonuje komentator znany z WCW Monday Nitro, lecz ogranicza się on głównie do wymieniania nazw wyprowadzanych ataków.

Wideo - WCW Nitro

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper