Vestaria Saga I: War of the Scions

Vestaria Saga I: War of the Scions

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vestaria Project
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
27.12.2019
Europa:
27.12.2019
Producent:
Vestaria Project
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
27.12.2019
Europa:
27.12.2019

Vestaria Saga I: War of the Scions - opis gry

Vestaria Saga I: War of the Scions to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez studio Vestaria Project i wydana przez Dangen Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach. Przy jego tworzeniu brał udział Shozo Kaga, twórca serii Fire Emblem.

Fabuła - Vestaria Saga I: War of the Scions

Fabuła gry opowiada o konflikcie między potężnym imperium a niewielkim królestwem Meleda leżącym nad morzem. Wojna wisi na włosku, a wydarzenia nabierają tempa, gdy w ogniu u wybrzeży Meledy staje statek należący do imperium. Incydent sprawia, że wojownik Zadrian rozpoczyna kampanię wojenną, z drugiej zaś strony rycerz Zade wraz ze swoim oddziałem musi zadbać o bezpieczeństwo księżniczki Meledy.

Rozgrywka - Vestaria Saga I: War of the Scions

Rozgrywka nie odbiega znacząco od serii Fire Emblem, zwłaszcza ich pierwszy odsłon, przy których miał okazję pracować wspomniany na wstępie Shozo Kaga. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Gdy jednostki znajdują się wystarczająco blisko siebie, dochodzi między nimi do wymiany uderzeń. W odróżnieniu od Fire Emblem, gdzie w przypadku broni mieliśmy do czynienia z systemem przywodzącym na myśl zabawę w papier-nożyce-kamień, tutaj takiego rozwiązania nie ma.

Stopień trudności jest stosunkowo wysoki, a gra oferuje zróżnicowane wytyczne do wykonania w trakcie misji. Może to być nie tylko zniszczenie wskazanego celu, jak to zwykle bywa w grach tego typu, ale też inne cele. Na niektórych mapach mamy dodatkowo kilka zadań do wykonania, np. pokonanie sił nieprzyjaciela, a następnie przejęcie jego bazy.

Vestaria Saga I: War of the Scions powstała przy użyciu programu SRPG Studio. Warto dodać, że ilustracje ważniejszych postaci wykonała rysowniczka Mayumi Hirota, która pracowała wcześniej przy Fire Emblem: Thracia 776. 

Wideo - Vestaria Saga I: War of the Scions

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper