Phantom Doctrine

Phantom Doctrine

6,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
XONE -
NS 6.7
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CreativeForge Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Akcja,   Strategiczna
Premiery
Świat:
14.08.2018
Europa:
14.08.2018
Polska:
14.08.2018
Producent:
CreativeForge Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Akcja,   Strategiczna
Premiery
Świat:
14.08.2018
Europa:
14.08.2018
Polska:
14.08.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Phantom Doctrine (PS4)
7.0
Recenzja: Phantom Doctrine (PS4)
PS4 XONE PC

Phantom Doctrine - opis gry

Phantom Doctrine to gra strategiczna wyprodukowana przez polskie studio CreativeForge Games i wydana przez Good Shepherd Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja Phantom Doctrine rozgrywa się w latach 80. XX wieku, podczas zimnej wojny, choć jest to rzeczywistość alternatywna. Produkcja polskiego studia pozwala nam wejść w buty przywódcy tajnej organizacji o nazwie Liga. Jej zadaniem jest powstrzymać spisek mający na celu skłócenie przywódców państw i doprowadzenie do konfliktu zbrojnego. Na początku mamy dostęp do dwóch ścieżek, CIA i KGB, które wpływają na różne kwestie (determinują przeszłość bohatera i jego organizacji, różnią się niektórymi misjami itd.), a po jednokrotnym przejściu kampanii odblokowujemy dostęp jeszcze do trzeciej.

Pod względem rozgrywki Phantom Doctrine przypomina gry takie jak XCOM 2 czy seria Valkyrie Chronicles, ewentualnie Commandos z bardziej zamierzchłych czasów. Podczas wykonywania misji, tych kampanijnych oraz pobocznych, gra stawia przed nam różne wytyczne, ale przeważnie sprowadzają się do poszukiwania ważnych dokumentów i cichego eliminowania nieprzyjaciół.

Phantom Doctrine różni się od wyżej wymienionych tytułów z kilku powodów. W odróżnieniu od XCOM 2 nie ma tu generatora liczb losowych, tj. abstrakcyjne parametry nie wpływają na powodzenie lub niepowodzenie czynności, a zamiast tego wprowadzono mechanikę zwaną czujnością. Jeśli mamy jej wystarczająco dużo, istnieje większa szansa, że uda nam się dobrze wykonać jakąś czynność, jak chociażby unik przed atakiem wroga. Inny ważny patent ma związek z bazą naszej organizacji. Możemy ją rozbudowywać, werbować nowych agentów itd., ale jeśli nie będziemy wystarczająco przebiegli, istnieje szansa, że nieprzyjaciel odnajdzie kryjówkę, co wiązać się będzie z kosztowną przeprowadzką.

Pomiędzy misjami korzystamy z tablicy korkowej, na której umieszczamy materiały znalezione w trakcie misji. Następnie podczas procesu dedukcji sami łączymy wątki i e efekcie stopniowo dokopujemy się do prawdy o tutejszych zakulisowych intrygach.

Phantom Doctrine oprócz singlowej kampanii oferuje też multiplayer.

Wideo - Phantom Doctrine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper