Achtung! Cthulhu Tactics

Achtung! Cthulhu Tactics

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Auroch Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2018
Europa:
04.10.2018
Producent:
Auroch Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2018
Europa:
04.10.2018

Achtung! Cthulhu Tactics - opis gry

Achtung! Cthulhu Tactics to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Za jej produkcję odpowiadało studio Auroch Digital, a za wydanie Ripstone Games. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja produkcji Auroch Digital rozgrywa się podczas II wojny światowej i powstała ona na podstawie gry planszowej. Achtung!... niespecjalnie jednak zaprząta sobie głowę oddawaniem historycznych realiów. Tytuł pozwala nam stanąć na czele zjednoczonych sił, które muszą powstrzymać pochód nazistów sprzymierzonych z groteskowymi istotami znanymi z mitów Cthulhu. 

Cthulhu Tactics to turowa gra strategiczna przypominająco żywo serie pokroju XCOM czy Valkyria Chronicles (zwłaszcza tę pierwszą). Bitwy rozgrywane są tutaj na trójwymiarowych mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają jednostki nasze i naszego nieprzyjaciela. Po wykonaniu czynności (używamy do tego punktów AP, od których zależy, ile zdążymy zrobić w trakcie tury) ustawiamy natomiast podopiecznego zwróconego w pożądanym kierunku, co jest nie bez znaczenia, ponieważ jest on w stanie wówczas automatycznie atakować pojawiających się na planszy wrogów. Do dyspozycji mamy przeróżne postacie, które różnią się umiejętnościami (z czasem da się rozwijać ich zdolności oraz wyposażenie). Do tego też dochodzi patent w rodzaju wskaźnika impetu - zabijając coraz więcej przeciwników i zadając krytyczne obrażenia, zdobywamy impet, a co z tym idzie, przewagę i korzyści na polu bitwy, np. możliwość wykonywania kolejnych czynności podczas tury.

Podczas misji natykamy się na potwory przyzwane przez nazistów. Ich obecność oddziałuje na psychikę żołnierzy (choć stres może się też zwiększać z innych powodów, jak chociażby otrzymywanie obrażeń), co miewa różne lepsze lub gorsze efekty, np. utrata połowy punktów AP lub przeładowanie broni bez powodu. 

Wideo - Achtung! Cthulhu Tactics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper