Evertried

Evertried

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lunic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
21.10.2021
Producent:
Lunic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
21.10.2021

Evertried - opis gry

Evertried to strategia turowa wyprodukowana przez studio Lunic Games i wydana przez Dangen Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Fabuła - Evertried

Evertried pozwala nam się wcielić w poległego wojownika, który trafia do zaświatów zawieszonych pomiędzy niebem a piekłem. Do tej dziwnej krainy trafiają ludzie ani nieskazani na wieczną chwałę, ani na wieczne potępienie. W jej centrum znajduje się natomiast licząca pięćdziesiąt pięter. Tym, którym uda się dotrzeć na szczyt, czeka nagroda.

Rozgrywka - Evertried

Evertried to strategia turowa przypominająca klasykę gatunku, gry takie jak Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Starcia toczą się na planszach o wymiarach 7x7. Zabawa polega na tym, by wyeliminować wszystkich nieprzyjaciół na mapce; aby móc ich zaatakować, musimy podejść odpowiednio blisko. Z drugiej jednak strony w grze zaimplementowano niecodzienne jak na strategie turowe rozwiązanie: nasz podopieczny może bowiem zostać zaatakowany tylko trzy razy. Oznacza to, że staranne planowanie ruchów jest tym bardziej ważne.

Kluczowe znaczenie podczas rozgrywki ma wskaźnik Focus Gauge, który nabijamy atakując przeciwników bądź używając pułapek. Gdy zadamy tych obrażeń wystarczająco wiele, wskaźnik wbije na wyższy poziom, a to z kolei sprawi, że pokonani nieprzyjaciele zaczną pozostawiać po sobie więcej specjalnych odłamków, te zaś służą jako waluta i umożliwiają usprawnianie umiejętności. Pewnym utrudnieniem jest to, że poziom Focus Gauge systematycznie spada, dlatego z wrogami należy się rozprawiać możliwie jak najszybciej.

Na przejście czeka tu, jak wspomniano, pięćdziesiąt plansz - po dziesięć na jedną (z pięciu) lokacji. 

Wymagania sprzętowe - Evertried

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10
  • Procesor: 1.7+ GHz
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: Intel HD 3000 
  • Miejsce na dysku: 700 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Evertried

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper